У храмі Святої Софії Премудрості Божої відбувся перший випуск військових капеланів

У храмі Святої Софії Премудрості Божої відбувся перший випуск військових капеланів - фото 1
Після шести тижнів навчання за спеціальною програмою підготовки військових капеланів-офіцерів, Військовий інститут Київського національного університету ім.Т.Шевченка 1 квітня випустив 30 військових капеланів від п’яти релігійних організацій.

Захід розпочався із Богослужіння, яке очолили Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, а також глави найбільших церковних організацій.

У храмі Святої Софії Премудрості Божої відбувся перший випуск військових капеланів - фото 111568

“Місія капелана бути підтримкою для тих, хто проходить через складні моменти війни. Ваша готовність слухати, порадити та надати духовну підтримку допомагає нашим військовим витримувати випробування і вести бойові дії. Я пишаюся тим, що ви пройшли курси на базі нашого Військового інституту КНУ ім. Тараса Шевченка та стали частиною Збройних Сил України. В рамках цих курсів ви отримали необхідні знання та навички, які допоможуть бути ефективними у підтримці духовної міці наших військових під час військових дій. Я горджуся вашою працею та бажаю успіхів вам у майбутньому. Будьте завжди міцними та стійкими у своєму служінні Богу та нашій Батьківщині Україні”, — звернувся до присутніх начальник Військового інституту бригадний генерал Анатолій Шевченко.

"Україна — країна-воїн, у нас тепер немає іншого шляху. Ми воїни справедливості, ми боремося за нашу правду, за право існувати і Бог з нами! Наша віра — це наше серце і наші переконання. Дуже важливо, що Збройні Сили України були впевнені у цій вірі. Нам потрібна велика армія капеланів, людей світла і сильного духу, котрі будуть підтримувати українських захисників і захисниць. На фронті стає зрозуміло, що невіруючих бійців немає. Неважливо, з якими переконаннями вони туди прийшли. Коли ціною власного життя захищаєш свою родину, державу — дуже важливо, щоб було на що спиратися. Тому капелани — саме ті люди, на яких може спиратися наша армія. Я сподіваюся, що ця величезна місія, яка покладена на них, обов’язково приведе Україну до перемоги!", - прокоментувала подію заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр, яка вручила перші дипломи військовим священнослужителям.

Диплом для першої жінки-капелана - фото 111566
Диплом для першої жінки-капелана

 

Вона повідомила, що серед інших отримала диплом про спеціальну підготовку військових капеланів перша жінка капелан молодший лейтенант Олександра Андріяшина, представниця Євангельських християн.

Випускники проголосили Молитву військового капелана, після чого очільники релігійних організацій здійснили освячення почесного стяга Служби військового капеланства ЗСУ Апарату Головнокомандувача ЗСУ та обряд благословення військових капеланів, які навчалися.

У храмі Святої Софії Премудрості Божої відбувся перший випуск військових капеланів - фото 111567

У заході взяли участь Предстоятель ПЦУ Блаженніший Епіфаній, Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, заступник голови Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн-баптистів пастор Сергій Мороз, заступник Старшого єпископа Української Церкви Християн Віри Євангельської Іван Русин, старший пастор церкви "Скинія" Рустам Фатуллаєв.

На церемонії також були присутні міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов, представники Служби військового капеланства Збройних Сил України апарату головнокомандувача Збройних Сил України.