У храмі в Крутах відправили першу Архиєрейську Літургію українською мовою

29 січня, 16:16
Суспільство
У храмі в Крутах відправили першу Архиєрейську Літургію українською мовою - фото 1
Напередодні 106 річниці Крутянського бою православна громада Свято-Михайлівського храму села Крути, яка ще у 2019 році вийшла з Московського Патріархату і приєдналася до Православної Церкви України, повернула свій храм.

Про це повідомив історик Андрій Ковальов.

Сьогодні першу Архиєрейську Літургію українською мовою відправив єпископ Чернігівський і Ніжинський Антоній. Владиці співслужили настоятель храму протоєрей Сергій Чутченко та запрошене духовенство.

"Нарешті відновлена справедливість, адже ще на початку 1922 року громада храму села Крути приєдналася до УАПЦ. Очолював тоді українізацію цієї парафії настоятель парафії у селі Прохори протоієрей Микола Ширяй. Так! Це він українізував парафію у Хорошому озері, у Сиволожі, Сваричівці, Буримці, Ічні, Крупичполі, Борзні, Ніжині та інших містах і містечках Ніжинщині і Борзенщині. Це він згодом став єпископом Ніжинським. Немає нічого дивовжного, чи екстраординарного. Ми просто повертаємо своє! ", - зазначив Ковальов.

"Слава Богу, у селі досі височіє святиня понад 150-річний красень храм, який ще пам’ятає отця Миколу Ширяя і молитву українською мовою", - додав він.

Андрій Ковальов також закликав згадати сьогодні загиблого воїнам Станіслава Прощенка - християнина, патріота, воїна, мешканця Ніжина, який багато років активно боровся за повернення крутянської парафії до Помісної Автокефальної Української Православної Церкви. Він загинув 1 березня 2022 року у бою проти російських окупантів на рідній Ніжинщині.