У каналізації Афін знайшли голову статуї Гермеса, якій понад дві тисячі років

18 листопада, 10:19
Світові
У каналізації Афін знайшли голову статуї Гермеса, якій понад дві тисячі років - фото 1
Незвичайну знахідку виявили грецькі робітники, які займалися облаштуванням каналізації міста Афіни. Під час робіт з прокладання каналізаційних мереж вони наткнулися на мармурову голову давньогрецького бога Гермеса.

Фрагмент знайшли на глибині 1,3 м в центрі Афін. Експерти вже встигли оцінити бюст — на їхню думку, вік знахідки понад 2 тис. років, вона датується 300 роком до н.е. Сама знахідка добре збереглася і є, свого роду унікальною, інформує сайт Сomments.ua.

Річ у тім, що зазвичай Гермеса зображували молодим, але в цій скульптурі його образ показує зрілий вік. Вважається, що таке зображення властиве архаїчному грецькому мистецтву. Автором скульптури, за повідомленням грецької влади, може бути відомий скульптор Алькаменес. Вчені припускають, що бюст був частиною колони, які встановлювали на перехрестях і вулицях.

Такі колони служили дорожніми знаками.

Влада Єгипту виступили з офіційною заявою про велику археологічну знахідку. Так, згідно з інформацією, вчені виявили близько ста стародавніх саркофагів з муміями, а також позолочені колони та 40 статуй. Вік знахідок оцінюють у 2 тис. 500 років. Поховання вдалося виявити на глибині 12 метрів в некрополі екс-столиці Єгипту Мемфісі.

Гермес — один з найдавніших богів грецької міфології. Спочатку був богом-заступником отар. У гомерівському епосі — насамперед посланець богів і провідник душ померлих у підземне царство Аїда. Також уявлявся покровителем мандрівників. З розвитком торгівлі стає богом-заступником торгівлі, а також спритності, обману і навіть злодійства. Йому приписувалися винайдення численних наук та музичних інструментів. Крім того, Гермес — покровитель юнацтва, атлетів, бог гімнастики. Його статуї ставилися в палестрах і гімнасіях — закладах, де навчали боротьби, кулачного бою, метання диска, бігу, стрибків тощо.

Теги: #Греція