У католицьких семінаріях США запровадять тести ДНК для підтвердження чоловічої статі їх вихованців

01 жовтня, 15:27
Католики
У католицьких семінаріях США запровадять тести ДНК для підтвердження чоловічої статі їх вихованців - фото 1
Єпископи мають розглянути обов’язкову наявність тестів ДНК або лікарських досліджень кандидатів, щоб упевнитися, що всі семінаристи — біологічні чоловіки. Про це заявив архиєпископ Джером Лістецкі в недавній ноті до членів Конференції католицьких єпископів США (USCCB).

Джерело: Credo

У ноті сказано: нещодавно Комісія з канонічних справ і управління Церквою єпископату США була поінформована про випадки, коли жінку-трансгендера несвідомо прийняли до семінарії чи до інституту богопосвяченого життя. Архиєпископ Лістецкі зазначив, що в одному з випадків така особа обманом отримала «сакраментальний акт, щоб відобразити свою нову ідентичність».

«В усіх випадках у медичній або психологічній документації цих людей не було вказано, що вони пройшли терапію чи відповідну операцію», — написано в ноті.

Єрарх підкреслив, що жоден із семінаристів, які є біологічними жінками, не отримав свячень. У заяві архиєпископа не вказано, які семінарії чи формаційні інститути в США прийняли біологічних жінок, що представлялися чоловіками. Не зазначено також, чи ці випадки мали місце у США чи в інших країнах.

Як доктор канонічного права, архиєпископ Лістецкі зазначив: необхідно, «щоб дієцезіальний єпископ приймав до вищої духовної семінарії та висував до рукоположення тільки тих чоловіків, чиї фізичні й психічні риси відповідають вимогам».

У своїй ноті єрарх зазначає: деякі члени Комісії з канонічних справ і управління Церквою зауважили, що єпископ може розглянути можливість надання кандидатом обов’язкового тесту ДНК або, принаймні, свідоцтва від медичного експерта, вибраного єпископом, щоб переконатися, що кандидат — чоловік.

У Кодексі канонічного права в каноні 1024 чітко сказано, що «свячення дійсним чином приймає лише охрещений чоловік». Натомість якщо хтось свідомо намагається здійснити цей акт, він силою самого вчинку підлягає відлученню (як той, хто намагається висвятити, так і той, хто намагається прийняти свячення).