У Казані Свідок Єгови отримав шість із половиною років колонії

17 лютого, 15:35
Світові
У Казані Свідок Єгови отримав шість із половиною років колонії - фото 1
У Казані Радянський районний суд засудив Свідка Єгови Костянтина Саннікова до шести з половиною років колонії загального режиму.

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на портал, який висвітлює переслідування віруючих.

Саннікова суд визнав винним за кримінальними статтями про організацію діяльності забороненої організації та про фінансування екстремістської організації.

На думку адвоката, у справі фігурувало кілька засекречених свідків, заяви яких не відповідали дійсності та вказували на особисту неприязнь до Свідків Єгови. Зазначається, що на це звернув увагу і суддя, який на одному із засідань сказав, що свідок намагається обговорити підсудного.

Костянтина Саннікова затримали наприкінці серпня 2020 року. На думку слідства, віруючий проводив "нелегальні релігійні збори з метою спонукати [аудиторію] до ворожого сприйняття людей, що виділяються за ознакою релігійної приналежності". У СІЗО у чоловіка загострилися хронічні захворювання серцево-судинної системи та органів черевної порожнини. Також йому більше як рік відмовляли у побаченнях із дружиною.

У 2017 році Верховний суд визнав "Управлінський центр Свідків Єгови в Росії" екстремістською організацією, ліквідував її та заборонив діяльність на території Росії.
У 2022 році Європейський суд з прав людини визнав заборону організацій Свідків Єгови та переслідування віруючих незаконними.