У Києві фахівці з шаріату схвалили фатви про обов'язок кожного українця-мусульманина захищати свою країну

У Києві фахівці з шаріату схвалили фатви про обов'язок кожного українця-мусульманина захищати свою країну - фото 1
В Ісламському культурному центрі Києва 5 березня відбулося засідання Українського центру з фатв та досліджень. У ньому взяли участь імами з Києва, Вінниці, Львова, Чернівців, Одеси та Дніпра. Головував на зустрічі муфтій ДУМУ «Умма» Мурат Сулейманов.

Про це повідомляє сайт Іслам в Україні.

Фахівці з шаріату зібралися, щоб обговорити організаційні моменти прийдешнього священного місяця, Рамадану, та специфіку місяця шавваля, а також розглянути нагальні богословські питання, що турбують українських мусульман в умовах війни.

За словами шейха Мурата, такі зібрання напередодні Рамадану відбуваються традиційно:

— На заході були присутні імами з вищою шаріатською освітою. Ми обговорювали поточну позицію Українського центру з фатв та досліджень щодо вторгнення Росії в Україну. Схвалили фатви про обов'язок кожного українця-мусульманина захищати свою країну, бо на це є відповідні хадиси та аяти Священного Корану. Ми визначили дату початку Рамадану та шавваля, розмір закат аль-фітр і закат аль-маль.

Український центр з фатв та досліджень постановив датою початку Рамадану вважати четвер, 23 березня 2023 року. Мінімальний розмір закат аль-фітр цього року становитиме 150 гривень з людини, але можна жертвувати більше.

Розмір фідії (пожертви-покути за пропущені дні посту) 2023 року становитиме 120 гривень за день, або треба двічі на день нагодувати за це якусь людину. Цьогорічний закат аль-маль (річний податок в ісламі) — 195 тис. грн.

Учасники засідання обговорили дозволеність переривання посту в місяць Рамадан для військовослужбовців-мусульман в умовах воєнних дій та розглянули інші актуальні питання.