У Києві хіротонізували першого екзарха Харківського УГКЦ

21.05.2014, 15:23
У Києві хіротонізували першого екзарха Харківського УГКЦ - фото 1
У Києві, 21 травня, у Патріаршому соборі Василя Великого Української Греко-Католицької Церкви відбулась архиєрейська хіротонія нового владики Василя (Тучапця), який став першим екзархом Харківським.

exklusiv.gifУ Києві, 21 травня, у Патріаршому соборі Василя Великого Української Греко-Католицької Церкви відбулась архиєрейська хіротонія нового владики Василя (Тучапця), який став першим екзархом Харківським.

Головним святителем нового владики став Патріарх Святослав Шевчук, співсвятителями були владика Василь (Медвіт), єпископ-емерит Донецько-Харківського екзархату, та владика Степан (Меньок), екзарх Донецький.  Участь у хіротонії взяв також нунцій Томас Едвард Галліксон.

хіротонія владики Василя (Тучапця)

Хіротонія для владики Василя стала особливою тому, що відбувалась у день пам’яті  Йоана Богослова, на чому особливо наголосив Предстоятель УГКЦ. За його словами, саме цей апостол був найулюбленішим для Ісуса Христа, який йшов з ним до кінця, першим увірував у Його воскресіння та доглядав за Його матір’ю. Патріарх нагадав, що і зараз греко-католики моляться йому, просячи за український народ, оскільки саме Йоан приніс звістку, що «Бог є любов».

хіротонія владики Василя (Тучапця)

«Саме в цей день ми маємо дар нового єпископа. Ми бачимо ще одного владику, якому будуть відкриті всі таїнства, та якого Бог вчить задумуватись щодо історії Церкви та народу. Єпископ покликаний освячувати все мовою Господньої істини та проповідувати Його Слово», – розповів Патріарх.

Окремо Блаженніший Святослав подякував батькам нового владики, відзначивши, що саме завдяки їхньому вихованню він так полюбив Господа та відтепер став ще ближче до нього. Патріарх побажав, аби сила любові Йоана Богослова була справжньою силою служіння ново поставленого владики Василя.

«Владика Василь завжди був не сильно красномовним, він мало говорить, але багато каже. І це той дар, що дав йому Господь разом з особою Йоана… Ми посилаємо його на Слобожанщину, до Харкова, де він продовжуватиме дорогу свого учителя. Він стане першим, хто повірить у присутність Христа у новому Харківському екзархаті», – наголосив Глава УГКЦ.

хіротонія владики Василя (Тучапця)

Нагадаємо, що 2 квітня Папа Римський Франциск дав свою згоду на канонічне обрання Синодом нового єпископа після поділу Донецько-Харківського екзархату УГКЦ. Владика Василь отримав новий титулярний осідок Чентуріонес.

хіротонія владики Василя (Тучапця)

хіротонія владики Василя (Тучапця)