У Києві постане ще один храм УГКЦ

12 січня, 10:45
Католики
У Києві постане ще один храм УГКЦ - фото 1
В Оболонському районі Києва міська рада надала земельну ділянку для будівництва храму Пресвятої Трійці УГКЦ.

15 років парафія молилася у різних орендованих приміщеннях. Тепер нова церква УГКЦ постане на карті Києва. Про це "Радіо Воскресіння" розповів адміністратор Оболонської парафії УГКЦ протоєрей Андрій Бонис, який очолює парафію з 2016 року.

За його словами, здобутком для всіх тепер є можливість спричинится до будівництва нового храму. Про виділення земельної ділянки під його будівництво депутати Київськох міськради проголосували 16 грудня 2021 року. Не було жодного голосу проти і це, як каже отець, додає наснаги.

"До цього моменту ми йшли з 2005 року. Під проводом отця Олекси Петріва було зареєстровано парафію УГКЦ на Оболоні. В 2011 році парафію очолив о. Дем'ян Габорій і до 2012 року велася праця над пошуком місця для молитви. В 2014 року відбулася перша Літургія на Оболоні в пристосованому для цього приміщенні. Тоді було лише 9 парафіян. На сьогодні їх орієнтовно 30-50. Поступово, крок за кроком, нас стає більше. Орендоване приміщення вже стало замалим, бо ми продовжуємо зростати, тому рішення про надання земельної ділянки вчасне", - говорить священик.

За словами отця, ще остаточного ескізу храму немає, якраз над цим зараз працюють архітектори.

Храм Пресвятої Трійці збираються збудувати на вулиці Північній — на околиці міста, біля станції метро «Героїв Дніпра». У Київраді запевнили, що ділянка площею 0,2 гектара вільна від забудови, а її цільове призначення дозволяє розташування будівель громадських або релігійних організацій.

"Зараз триває процес оформлення документації. Йде узгодження детального плану. На це півріччя підготуємо усю необхідну документацію, а опісля перейдемо до вирішення фінансового питання для зведення церкви. Ми вже відкрили банківський парафіяльний рахунок для пожертв на побудову храму", - розповів адміністратор парафії.

Як раніше повідомили РІСУ в Київській архиєпархії УГКЦ, це перша ділянка, яка була виділена для будови храму УГКЦ в Києві з початку 2000-х. Місцева громада з 2015 року служить у підвальному приміщенні торгового центру, поруч зі згаданою ділянкою.