У Києві презентували книгу спогадів Патріарха УГКЦ Любомира Гузара

У Києві презентували книгу спогадів Патріарха УГКЦ Любомира Гузара - фото 1
У столиці пройшла презентація книжки спогадів Блаженнішого Любомира Гузара, яка була укладена на основі розмов, записаних на його прохання упродовж 2014-2016 років.

Про це передає Укрінформ.

“Сьогодні ми презентуємо роботу останніх років. Це - книжка спогадів Любомира Гузара. Цю книжку він начитав сам. Це не є книжка, написана кимось про нього, це його слова. Більш того, ми зберегли особливості мовлення Патріарха”, - сказала укладачка книги Леся Харченко.

У тексті книги зафіксовано історію життя Блаженніший — і дитинство у міжвоєнній Україні, і дорослішання та пошук покликання в Америці, і повернення до України після відновлення незалежності тощо.

Окрім слів самого Патріарха Любомира, у книжці містяться невеликі вставки слів людей, які близько його знали у різні періоди життя. У цій книзі вони виділені кольором.

У виданні є QR-код, за яким можна побачити родовід Блаженнішого. Він був досліджений до початку ХVII століття і налічує 200 сторінок, тому включити його у книгу не було фізичної можливості. Дослідження родоводу Гузара стало можливим завдяки його племінниці, яка живе у Канаді.

Серед наукових редакторів книжки — історики Ярослав Грицак та Євген Чернецький, голова Державної служби з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський.

На презентації Єленський заявив, що подібних праць бракує в українському книжковому просторі. За його словами, українці ще не осягнули, наскільки великою була постать Гузара.

Єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ Йосиф Мілян зазначив, що ця книга є свідченням того, що Блаженніший не був "приватизований" Греко-Католицькою Церквою, а “він є для всіх, хто його чув, знав і хто цікавиться його словом, позицією, думкою”.

“Напевно, його життя - це було життя служіння українському народові і Церкві, попри приналежність національну і конфесійну. Він справді був дуже широких поглядів, грандіозно широких, на церкву”, - розповів владика Йосиф.

“Сподіваюся, що ця книжка спогадів буде мати довгу щасливу історію, і що навіть коли вже нас і нашого покоління не буде на цьому світі, то голос Блаженнішого Любомира буде лунати з цих сторінок”, - зазначив митрополит Білоцерківський Євстратій (Зоря).

Окрім того, під час презентації видання вперше було продемонстровано відео, записане у Нідерландах у 2016 році, у якому Гузар говорив про демократію і українців.

Замовити книгу можна за посиланням.