• Головна
  • Новини
  • У Києві презентували перший в Україні посібник “Ісламознавство”...

У Києві презентували перший в Україні посібник “Ісламознавство”

05.07.2018, 14:06
У Києві презентували перший в Україні посібник “Ісламознавство” - фото 1
Третій день роботи VII Міжнародної молодіжної літньої школи ісламознавства, що розпочала свою роботу 1 липня 2018 року, розпочався з презентації навчального посібника “Ісламознавство”.

Третій день роботи VII Міжнародної молодіжної літньої  школи ісламознавства, що розпочала свою роботу 1 липня 2018 року, розпочався з презентації навчального посібника “Ісламознавство”.

книга.jpg

Співавторами цієї книги є відомий український вчений, історик і філософ, релігіє- і сходознавець, дослідник доктринальної та філософської думки ісламського світу, автор першого повного перекладу з мови оригіналу смислів Корану українською мовою,  кандидат історичних наук, доцент Національного університету «Острозька академія», голова Центру ісламознавчих досліджень академії Михайло Якубович та голова Українського центру ісламознавчих досліджень, релігієзнавець, Муфтій Духовного управління мусульман України “Умма”  шейх Саід Ісмагілов. Про це повідомляє "Іслам в Україні".

В Україні досі практично не існувало підручників, орієнтованих на викладання курсу “Ісламознавство”, тож ця книга є не просто однією з перших - а, власне, єдиним навчальним посібником.

Автори розповіли, що в пропонованій книзі вони прагнули розкрити найбільш актуальні питання вивчення ісламу. При цьому вони звертаються до першоджерел - Корану, Сунни, свідчень релігійних  авторитетів.

Як підкреслено - особливу увагу  було приділено й важливим аспектам ісламського віровчення, які дають можливість зрозуміти й процеси, що відбуваються в сучасному ісламі - питання ціннісних орієнтирів, релігії і політики, буття ісламу в Європі.

Окремими підрозділами дається уявлення про історичний контекст  ісламу в Україні та його сучасний стан. Підручник містить і словник ісламських релігійних термінів арабського походження, ісламський місячний календар, коранічні назви Божественних писань, основні географічні назви, імена пророків  і біблійних персонажів у Корані. У підручнику міститься список літератури, яку автори радять для кращого опанування ісламознавчими знаннями.