У Києві розпочала роботу ХV Всеукраїнська конференція військових капеланів УГКЦ

У Києві розпочала роботу ХV Всеукраїнська конференція військових капеланів УГКЦ - фото 1
У Києві 8 грудня розпочалася ХV Всеукраїнська конференція військових капеланів УГКЦ під гаслом «Бо служите ви Господеві Христові…» (Кол.3:24). Триденну зустріч капеланів щороку організовує Департамент військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ.

Про це повідомляє прес-центр Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ.

Близько вісімдесяти священнослужителів, що духовно опікуються українськими військовослужбовцями, прибули до Патріаршого собору Воскресіння Христового на Архиєрейську Божественну Літургію, яку очолив керівник Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ владика Михаїл Колтун.

У своєму привітальному слові владика Михаїл пригадав, що військові капелани покликані бути поруч, постійно підтримувати і молитися за українського воїна.

«Того воїна, що нас захищає, ми захищаємо своєю молитвою, любов’ю і Євангельським запевненням. Це є християнське мистецтво, до якого ми як військові капелани покликані. А Господь запевняє нас у Його перемозі перед злом».

Після Літургії відбулася зустріч капеланів з Патріархом УГКЦ Святославом. За його словами, Церква може підтримати українське військо. Її інструментом є отці-капелани. Вони мають стати носіями миру і спокою у часі страху і паніки.

«Ми не маємо права допустити, щоб наші серця затривожилися, повинні бути носіями впевненості, що Бог з нами. Бути з тими, хто боронить Україну, бути для них, так званим, стабілізатором. Що робити, коли ворог на порозі? «Нехай не тривожиться серце Ваше — довіртеся Богові», — навчає нас пророк Ісая. І ці слова є сьогоднішнім моїм посланням для вас».

Церемонію офіційного відкриття заходу провів керівник Департаменту військового капеланства владика Михаїл (Колтун). У ній також взяли участь начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України генерал-майор Клочков Владислав, заступник начальника відділу з гендерних питань та зв’язків з громадськими і релігійними організаціями Департаменту соціального та гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України Покотило Віталій, начальник Служби військового духовенства Головного управління НГУ полковник Іздебський Олександр, начальник Управління соціально-гуманітарного забезпечення Департаменту персоналу Адміністрації ДПСУ полковник Примаченко Олег. Вони розповіли про актуальний стан задоволення духовно-релігійних потреб особового складу та функціонування служб з питань військового духовенства у своїх силових структурах, про досвід, виклики і перспективи капеланської служби.

Окрім того, представники силових структур України вручили військовим капеланам УГКЦ відзнаки за значний внесок у здійсненні душпастирської опіки, духовної та морально-психологічної підтримки українських військовослужбовців.

Далі досвідом капеланського служіння у Збройних силах США і Канади поділилися почесні гості конференції – військові капелани навчально-тренувальної місії «UNIFIER».

Діяльність Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ у 2021 році учасникам зустрічі представив о. Андрій Зелінський, ТІ, заступник керівника Департаменту військового капеланства.

До капеланів з привітальним словом звернулася також Міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.

Про ухвалення Верховною Радою України Закону «Про службу військового капеланства» поділилися народні депутати України Соломія Бобровська та Роман Лозинський.

XV Всеукраїнська конференція військових капеланів УГКЦ триватиме три дні. У четвер і в п’ятницю, 9 і 10 грудня, військові душпастирі поговорять про ціннісні засади військового лідерства, механізм особистої стресостійкості та психологію втрати.