• Головна
  • Новини
  • У Києві розповіли, як спілкуватися з дітьми з синдромом Дауна...

У Києві розповіли, як спілкуватися з дітьми з синдромом Дауна

30.01.2011, 18:19
У Києві розповіли, як спілкуватися з дітьми з синдромом Дауна - фото 1
Міжнародна конференція «Обійми – не відпускай», присвячена служінню дітям з обмеженими можливостями, відбулася в Києві 21-22 січня. Організаторами конференції виступили церква євангельських християн «Алмаз» (м. Київ) спільно з місією «Серце Отця» (штат Вірджинія, США).

Syndrom-Dauna.jpgМіжнародна конференція «Обійми – не відпускай», присвячена служінню дітям з обмеженими можливостями, відбулася в Києві 21-22 січня. Організаторами конференції виступили церква євангельських християн «Алмаз» (м. Київ) спільно з місією «Серце Отця» (штат Вірджинія, США). Як повідомляє Агентство ProChurch.info, під час семінарів учасники дізналися про те, хто такі діти з синдромом Дауна, чому вони такими народжуються, як з ними спілкуватися, служити і як до них ставитися. 

В якості головного спікера заходу був запрошений Девід Долтон (США) зі своєю дружиною Джейн. Вони виховують 12 дітей (5 - їхні рідні, і 7 - усиновлені). В одного з їхніх власних дітей, як і у семи усиновлених, синдром Дауна. Під час конференції їх сім'я поділилася з учасниками своєю історією, і про те, яких можливостей можуть досягти діти з синдромом Дауна.

Про спеціальні техніки в роботі з дітьми з особливими потребами розповіли фахівці в галузі раннього розвитку таких дітей – д-р Синтія Нормандія (дитячий працетерапевт з 31-річним стажем приватної практики, а також роботи на базі шкіл), д-р Роберт Роган (співробітник-психіатр з 12-річним стажем), а також Сенді Фленнері (мати дитини з серйозними розладами розвитку та вродженими розумовими відхиленнями, вже протягом 35-ти років працює з дітьми у віці до п'яти років). 

Серед учасників конференції були як батьки дітей з обмеженими можливостями, так і лікарі, вчителі, соціальні працівники, волонтери й служителі, у яких є досвід допомоги і спілкування з людьми з синдромом Дауна. Об'єднавшись на два дні конференції, вони змогли отримати відповіді на багато питань, пов'язаних з життям і турботою про людей із синдромом Дауна, підвищити свою професійну кваліфікацію і просто підтримати один одного. 

Учасники висловлювали надію, що ця конференція була лише першою у низці багатьох, і що з кожним роком служіння дітям з обмеженими можливостями в Україні буде розвиватися та зміцнюватися. Адже в США люди з цим синдромом давно вважаються нормальними членами суспільства, вони можуть жити окремо, працювати і бути самостійними. У нашій країні це поки залишається метою і мрією багатьох сімей. 

Церква «Алмаз» вже три роки несе служіння дітям-сиротам, і особливо дітям з обмеженими можливостями.