У Києві відбулася хіротонія єпископа УГКЦ Максима Рябухи

22.12.2022, 21:38
Католики
У Києві відбулася хіротонія єпископа УГКЦ Максима Рябухи - фото 1
Хіротонія єпископа-помічника Донецького екзархату УГКЦ Максима Рябухи відбулася 22 грудня у Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві.

На хіротонію прибули єпископи та священики зі Сходу, Заходу, Півдня і Півночі України, повідомляє Департамент інформації УГКЦ. Її очолив Блаженніший Святослав.

Співсвятителями стали владика Степан Меньок, екзарх Донецький, та владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії.

Спершу владика Максим тричі склав визнання своєї віри. Після цього відбувся Чин архиєрейської хіротонії, на закінчення якого нововисвяченого єпископа одягли в архиєрейські ризи. Тоді Блаженніший Святослав вручив йому архиєрейський жезл як символ його влади.

У проповіді Блаженніший Святослав назвав три основні місії Христового єпископа: «Непереможне світло має три властивості: нести, благовістити, випускати», — зазначив проповідник.

Він і голосив на трьох справах, до яких у Церкві покликаний єпископ: освячувати Божий люд, проповідувати слово Христового Євангелія, а також керувати церковною спільнотою.

Звертаючись до нововисвяченого єпископа, Глава УГКЦ сказав: «Дорогий владико Максиме, сьогодні вас Дух Святий помазує, щоб ви там, де є найбільший біль, найбільша темрява, несли слово доброї новини Христового Євангелія, щоб лили бальзам освячення на рани тих людей, які сьогодні потерпають від браку всього. Дайте їм надію, проголосіть їм слово Христового Божественного Євангелія і його надії, будьте носієм цієї сили... Согодні у вашому екзархаті два наших мужніх священники — отці Іван і Богдан — стали в’язнями російських окупантів. Проголосіть, принесіть їм радісну новину про звільнення, а разом із ними всім вірним на тимчасово окупованих територіях, які чекають, щоб те звільнення, про яке ми чуємо сьогодні, стало їхньою дійсністю. Це Він посилає вас проголосити рік Божої благодаті. Дай Боже, щоби він таки став роком Божої благодаті, перемоги Христового світла над темрявою, миру над війною, радості над смутком, Божої сили над неміччю і ницістю людини», — сказав Патріарх УГКЦ.

Наприкінці Літургії нововисвяченого владику привітав Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас, а також екзарх Донецький Степан Меньок.

«Це сталося! Владика Максим стає моїм помічником. Він не є новим для Сходу України. Там він зі студентами мав велику й гарну працю. Крім того, їздив із таборами, варив там кашу в казанах. Його чудово знає молодь зі Сходу. Сподіваюся, його творча праця з нею знайде новий імпульс на Сході України», — сказав владика Степан Меньок.

Від імені всієї салезіанської спільноти другого в історії Української Греко-Католицької Церкви єпископа-салезіанина привітав професор богослов’я Роберто Кофеле. Він зачитав вітального листа від ректора Папського салезіанського університету.

Опісля нововисвячений владика виголосив подячне слово.

Подякував єпископ-помічник Донецького екзархату і рідній Українській Греко-Католицькій Церкві та її єрархії, особливо своїм святителям:

«Дякую кожному і кожній із вас, хто зміг розділити сьогоднішнє свято тут, у Патріаршому соборі, хто єднався в молитві з нами через „Живе телебачення“, хто підтримує мене молитвою! Дякую вам безмежно! Хай Бог щедро благословить усіх нас!» — додав на завершення владика Максим Рябуха.