У Києві відбулися установчі збори Конгресу мусульман України

У Києві відбулися установчі збори Конгресу мусульман України - фото 1
У Києві 27 листопада відбулися установчі збори Конгресу мусульман України — нової громадської платформи, що об’єднує десятки мусульманських громадських організацій з усієї країни.

Про це повідомляє сайт Іслам в Україні.

До створення Конгресу як певної діалогової платформи долучилися десятки громадських та релігійних організацій з усіх куточків країни — жіночих, молодіжних, національно-культурних, просвітницьких. Об’єднання та подальша діяльність Конгресу відбуватимуться на засадах рівності для представників усіх ісламських науково-правових напрямків та етнічних груп для розвитку мусульманської спільноти України.

Перші установчі збори зібрали очільників громадських організацій мусульман: імамів мечетей, представників національно-культурних об'єднань та земляцтв.

Серед почесних гостей Конгресу — представники державної влади, зокрема, Секретаріату Кабінету міністрів України, Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС); співробітники посольств іноземних держав, Всеукраїнської ради релігійних об’єднань (ВРРО), Української асоціації релігієзнавців, Православної Церкви України та інші особи.

Як і всі важливі події в житті послідовників ісламу, урочистості розпочала спільна молитва, а честь прочитати аяти Священного Корану було надали відомому хафізу, шейху Хайдеру аль-Хаджу.

Перші установчі збори конгресу мусульман України не лишилися поза увагою органів державної влади. Український уряд звернувся до новоствореного об’єднання мусульман з вітальною адресою прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля — її озвучив представник Секретаріату Кабінету міністрів України Іван Папаяні.

«Дозвольте від імені Кабінету України та від себе особисто привітати вас з початком роботи цього важливого для мусульман нашої держави Конгресу. Іслам завжди був і залишатиметься надалі вагомою складовою релігійно-конфесійного простору України», — сказано у привітанні голови українського уряду.

Від імені Духовного управління мусульман України «Умма» високе зібрання привітав муфтій Саід Ісмагілов.

З привітаннями виступили й інші почесні гості Конгресу: очільниця Державної служби з етнополітики та свободи совісті пані Олена Богдан, Надзвичайний і повноважний посол Ісламської республіки Пакистан в Україні Ноель Ісраель Хохар, протоєрей Православної Церкви України о. Віталій Даньчак, віце-президент Української асоціації релігієзнавців професор Людмила Филипович, віце-президент Української асоціації релігієзнавців, професор Ігор Козловський, голова Ліги мусульманок України Ніяра Мамутова тощо.

Після перерви на каву та неформального спілкування присутні промовили молитву та продовжили збори. Учасники з’їзду висловили свої пропозиції та рекомендації, розглянули та ухвалили резолюцію, в якій зазначено мету й завдання Конгресу, задекларовано співпрацю з інститутами держави та українського суспільства з метою зміцнення міжрелігійного діалогу для загального блага, заради миру та добросусідства.

Створено центральні органи управління організацією та обрано її керівників: президентом Конгресу мусульман України став багаторічний очільник Громадської спілки «Всеукраїнська асоціація «Альраід», члена Української Ради фатв і досліджень Сейран Арифов.