У Києві відбувся Чин архиєрейського найменування нового єпископа УГКЦ

22.12.2022, 09:10
Католики
У Києві відбувся Чин архиєрейського найменування нового єпископа УГКЦ - фото 1
У Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві 21 грудня відбувся Чин архиєрейського найменування о. Максима Рябухи, СДБ, якого Синод єпископів УГКЦ обрав єпископом-помічником Донецького екзархату УГКЦ.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Чин звершив Глава УГКЦ спільно із екзархом Донецьким Степаном Меньком і єпископом-помічником Київської архиєпархії Йосифом Міляном.

Отця Максима супроводжували о. Іван Мазуркевич, СДБ, та о. Юрій Остапюк.

Єпископ-номінант Андрій Хім’як, виконувач обов’язків Секретаря Синоду єпископів УГКЦ, зачитав два Декрети Глави УГКЦ: Декрет проголошення о. Максима Рябухи, СДБ, єпископом УГКЦ, а також Декрет іменування його єпископом-помічником Донецького екзархату.

«Ви здійснюватимете архиєрейське служіння як єпископ-помічник екзарха Донецького екзархату. Будьте для нього опорою у виконанні обов’язків, свої дії завжди узгоджуйте з ним. Будьте йому вірним сином. Шануйте його, як свого батька, щоб інші шанували Вас, — йдеться в декреті іменування. — Ви приймаєте це служіння у той час, коли на наших Богом благословенних землях триває кривава загарбницька війна. Просимо в милосердного Господа Ісуса Христа, щоб Він кріпив і зберіг Вас та Ваших вірних у випробуваннях. Хай через ваші молитви на ці землі прийде справедливий Божий мир!».

Новонайменований владика Максим проголосив визнання віри та, поклавши руку на Євангеліє, склав присяги на вірність Святішому Отцю Францискові, Главі УГКЦ Святославу та їхнім наступникам.

Закінчився чин молитвою до Святого Духа за нового єпископа нашої Церкви.

Опісля єпископ-номінант Максим відслужив Велику вечірню з литією.

Архиєрейська хіротонія нового єпископа УГКЦ Максима Рябуха відбудеться у четвер, 22 грудня 2022 року, об 11:00 у Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві.