У Києві відбувся IV Форум християн-управлінців

У Києві відбувся IV Форум християн-управлінців - фото 1
20 січня 2022 року відбувся щорічний IV Форум християн-управлінців, який зібрав понад 400 учасників. Зокрема, депутатів Верховної ради та міських рад, управлінців різних рівнів, представників бізнесу, культури та освіти, громадських діячів, священнослужителів різних конфесій.

Про це повідомляє Всеукраїнський Собор.

Захід розпочали зі спільної молитви про благословення і захист України від вторгнення Росії та початку повномасштабної війни.

Перший заcтупник координатора Всеукраїнського Собору Павло Унгурян підбив підсумки результатів діяльності християн-управлінців у 2021 році та анонсував плани на 2022 рік.

Він наголосив на ефективній роботі міжфракційних християнських об'єднань в органах місцевого самоврядування. Це особливо важливо зараз, коли на Україну йде тиск щодо ратифікації Стамбульської конвенції та інших законодавчих ініціатив, які пропагують гендерну ідеологію і порушують свободу слова та віросповідання.

Так, завдяки консолідації християн на місцях та роботі віруючих при владі, в більш ніж 80 місцевих радах були прийняті рішення щодо важливих питань:

— про викладання в школах «Християнської етики» та «Основ сім'ї»

— на захист сімейних цінностей,

— проти ратифікації Стамбульської конвенції,

— проти фінансування з бюджету ЛГБТ фільму “Мій юний принц”.

Крім цього, за минулий рік проведено понад 70 Молитовних сніданків різних рівнів, створено понад 30 міжфракційних християнських об’єднань тощо.

Серед особливих спікерів були Валерій Гілецький — президент генеральної асамблеї Європейського Християнського Політичного Руху, Лола Веларде — виконавчий директор Міжнародного Альянсу на захист цінностей, Євген Глібовицький — засновник аналітичного центру pro.mova, член Несторівської групи.

"Потрібно об'єднувати свої зусилля в підтримці консервативних цінностей. Це довгострокова боротьба, і наші цілі повинні бути довгостроковими. Цей Форум дуже важливий для завтрашнього дня і наступних поколінь", — наголосив Валерій Гілецький, президент генеральної асамблеї Європейського Християнського Політичного Руху.

Львівський міський голова Андрій Садовий приєднався до роботи Форуму через Zoom та взяв участь у панельній дискусії на тему: “Роль управлінців-християн в трансформації української політики”.

До присутніх також звернувся міський голова Рівного Олександр Третяк:

"Всі зміни в наших містах розпочинаються зі змін нашого мислення і серця. Саме тому день міста Рівного ми розпочали зі спільної молитви очільників Церков та просили благословення". Також він розповів про практичні дії, що вони роблять, аби перемогти пандемію ковіду та підняти освіту у Рівному.

Депутат Луцької міської ради Роман Кравчук від імені міського голови презентував досягнення Луцька, зокрема, унікальні проекти - створення першої Школи сімейного життя та Програму протидії наркоманії для старших класів у Луцьку.

Засновник аналітичного центру pro.mova, член Несторівської групи Євген Глібовицький у своєму виступі виклав аналітику про енергетичну кризу та демографічну ситуацію в Україні.

"Важливо робити привабливі та корисні для людей проекти, розвивати різні інфраструктури, особливо для молоді" – наголосив він, аби уникнути високої міграції.

"Що повинні робити політики, щоб підвищити народжуваність в Україні? Сім'ї не планують дітей, бо не впевнені в завтрашньому дні. Завдання політика — визначити завтрашній день, створити чітку стратегію, прогнозування", — наголосив він.

Присутні мали можливість попрацювати у секції та обмінятися досвідом налагодження співпраці між депутатами різних рівнів для побудови ефективної роботи на місцях.

Традиційно ініціатором та організатором проведення форуму виступив Всеукраїнський Собор. З нагоди Дня соборності України, який відзначається 22 січня, Форум пройшов вже вчетверте.

Координатор Всеукраїнського Собору Олександр Турчинов звернув увагу учасників на наявні виклики, шляхи їх подолання та роль в цьому органів місцевого самоврядування.

"Питання безпеки загострюється кожного дня. Є реальна загроза, і в Україні, на жаль, робиться недостатньо кроків для надійного захисту країни", — сказав він.

Підсумовуючи роботу форуму, Турчинов наголосив, що об’єднання України навкого християнського шляху розвитку – це єдиний вихід з усіх криз, що склалися сьогодні, “адже моральні засади є складовою стратегій розвитку всіх успішних країн світу”.