У Києві відбувся Синод УПЦ МП

У Києві відбувся Синод УПЦ МП - фото 1
У Свято-Пантелеймонівському монастирі УПЦ МП у Феофанії 23 травня відбулось засідання Священного Синоду УПЦ МП.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

Синод вирішив урочисто відзначити 31 рчницю Харківського Собору та першої річниці Собору УПЦ МП, що відбувся у місті Києві.
У зв’язку з цим, 27 травня у кафедральних соборах усіх єпархій відбудуться подячні молебні.

Також Синод оприлюднив Звернення з нагоди вказаних річниць, яке 28 травня, у неділю, буде виголошено під час Божественної Літургії в усіх храмах та монастирях УПЦ МП.

У відповідь на рапорти архиєреїв Синод утворив чоловічий монастир пророка Божого Іллі у м. Вінниця, а також затвердив намісника Свято-Володимирівського чоловічого монастиря Чернівецько-Буковинської єпархії та настоятельку жіночого монастиря Барської ікони Божої Матері у Вінницькій єпархії.

Для богослужбового використання в УПЦ МП була затверджена низка текстів, випрацюваних Синодальною літургічною комісією. Серед них:

– служба Собору Черкаських святих,

– служба Козацької (Покровської) батьківської суботи та канон на поховання православного воїна.

Рішенням Священного Синоду митрополита Антонія (Фіалко) призначено митрополитом Макарівським, вікарієм Київської митрополії.

Члени Синоду також призначили постійним членом Священного Синоду митрополита Ніжинського і Прилуцького Климента, який є головою двох Синодальних установ — Учбового комітету та Інформаційно-просвітницького відділу.