• Головна
  • Новини
  • У Києві вирішується питання захисту двох унікальних столичних церков...

У Києві вирішується питання захисту двох унікальних столичних церков

26.10.2010, 17:04
У Києві вирішується питання захисту двох унікальних столичних церков - фото 1
У Постійній комісії Київради з питань культури і туризму ініціюють рішення про введення мораторію на будівництво навколо Андріївської та Кирилівської церков.

Bruginets.jpgУ Постійній комісії Київради з питань культури і туризму ініціюють рішення про введення мораторію на будівництво навколо Андріївської та Кирилівської церков. Про це інформує «Релігія в Україні» з посиланням на прес-службу депутата Київради, голови Постійної комісії з культури Олександра Бригинця (БЮТ).
 
За інформацією Бригинця, на засіданні комісії депутати розглядали проект рішення Київради «Про введення мораторію на здійснення нового будівництва в межах охоронної зони ансамблю споруд Софійського собору та Києво-Печерської лаври». Як пояснив депутат, під захист цього мораторію потрапляє і Андріївська церква, але не в повному обсязі.

«А саме повного захисту цієї та Кирилівської церков вимагає громадськість та ЮНЕСКО, яке незабаром має розглянути можливість взяття цих перлин під своє крило», – зазначив голова комісії.

За його словами, для повної безпеки Андріївської церкви необхідно в терміновому порядку розробити проект, який окреслив би територію, що входить в охоронну зону цієї пам'ятки.
 
«На жаль, наразі є юридична можливість вести забудову нижче Андріївської церкви, що може посилити зсувні процеси, які руйнують унікальний храм. Справа в тому, що в одну охоронну зону входять і Софія Київська, і Андріївська церква. Однак існує одне «але». Охоронна зона захищає українську барочну святиню тільки з 2-х сторін, а з інших двох – захисту немає і тому місце поблизу церкви не захищене від посягань забудовників. Саме цю територію ми пропонуємо внести в охоронну зону», – пояснив Бригінець.
 
На одному з найближчих засідань Київради, не чекаючи створення охоронної зони навколо Андріївської та Кирилівської церков, комісія з питань культури і туризму планує внести до порядку денного питання «Про введення мораторію на здійснення нового будівництва в межах охоронної зони ансамблю споруд Софійського собору та Києво-Печерської лаври». На думку Бригинця, вже через кілька місяців дія цього мораторію повинна бути розширена і включати в себе також охоронні зони ще двох унікальних пам'яток культури.
 
Депутат нагадав, що під охороною ЮНЕСКО знаходяться три об'єкти столиці: Софійський собор, Золоті ворота і Києво-Печерська лавра. Ще два – Андріївська та Кирилівська церкви – у черзі на внесення у список.