• Головна
  • Новини
  • У Києві європейські та українські релігієзнавці обговорять проблеми релігійної освіти...

У Києві європейські та українські релігієзнавці обговорять проблеми релігійної освіти

22.04.2013, 09:37
Основної метою заходу є не лише взаємне інформування про стан викладання релігії у середній школі, але й обмін досвідом дослідження релігійної освіти.

У Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова 25 квітня 2013 року відбудеться міжнародна конференція «Релігійна освіта та її альтернативи у загальноосвітній школі: європейський та український досвід» за участі авторитетних європейських релігієзнавців Тіма Єнсена та Дженні Берглунд.

Учасниками конференції також є одна з найвпливовіших представниць російського релігієзнавства Маріанна Михайлівна Шахнович та знана білоруська дослідниця релігії Світлана Геннадіївна Карасьова. Основної метою заходу є не лише взаємне інформування про стан викладання релігії у середній школі, але й обмін досвідом дослідження релігійної освіти.

Організаторами цього заходу виступають Науково-дослідницький центр вивчення релігійної освіти кафедри культурології Інституту філософської освіти та науки НПУ імені М.П. Драгоманова,  Лабораторія суспільствознавчої освіти Інституту педагогіки НАПН України та Молодіжна асоціація релігієзнавців. Захід відбудеться за участі представників робочої групи з вивчення релігійної освіти Європейської асоціації дослідження релігії (European Association for the Study of Religions). Учасниками конференції є науковці з Данії, Швеції, Чехії, Білорусі, Росії та України. Робоча мова заходу – англійська.

На конференції планується підняти питання громадського обговорення та винесення експертних пропозицій до влади щодо релігійної освіти та її альтернатив в загальноосвітніх навчальних закладах. «Релігійна освіта» (religious education) розуміється організаторами конференції у широкому значенні – це як конфесійні, релігійно заангажовані, так і світські предмети про релігію.

Окрім доповідей, українські науковці, студенти та аспіранти матимуть можливість почути лекції зарубіжних учасників. 24 квітня 2013 р. Тім Єнсен читатиме лекцію «Чому в кожній державі повинні існувати релігієзнавство і релігійна освіта заснована на його принципах» о 17:00 в гуманітарному корпусі НПУ імені М.П. Драгоманова (Київ, вул. Тургенівська 8-14). 26 квітня 2013 р. Дженні Берглунд читатиме лекцію «Порівнюючи релігійну освіту в Європі та Швеції» о 12:00 у червоному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка (Київ, вул. Володимирська 60).