У Києві Жіночий марш вимагав ратифікувати Стамбульську конвенцію

08 березня, 15:47
Суспільство
У Києві Жіночий марш вимагав ратифікувати Стамбульську конвенцію - фото 1
8 березня у Києві відбувається Жіночий марш.

Про це повідомляє Gazeta.ua.

"У пандемії жіноче обличчя. Пандемія Covid-19 суттєво вплинула на життя людей в усьому світі, змінила звичний ритм функціонування суспільства, загострила соціальні проблеми та спричинила появу нових викликів. Найбільше негативні наслідки пандемії відбилися на жінках", - йдеться у повідомленні у Facebook організаторів маршу.

Учасниці звернули увагу, що під час карантину рівень домашнього насильства зріс. Жінки становлять більшість працівниць у сфері соціальних, освітніх послуг та у сфері охорони здоров'я. Вони наражаються на небезпеку під час пандемії, бо контактують з великою кількістю людей.

На марші вимагають ратифікацію Стамбульської конвенції, припинення урізання соціальних гарантій для тих, хто втратив роботу, створення безпечних умов праці для жінок, забезпечення доступу до медичних та профілактичних послуг, відкриття державних притулків у різних регіонах України для жінок, які зазнають домашнього насилля, розслідування випадків насилля з боку ультраправих організацій.

Нагадаємо, релігійні діячі України виступають проти ратифікації Стамбульської конвенції.

Зокрема, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій вважає, що ключовим недоліком Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (відомої як Стамбульська конвенція) є проблемне тлумачення поняття «гендер», яке несе в собі ризики викривлення суті державної гендерної політики, яка до цього часу визначається Законом України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків".

Польща може вийти зі Стамбульської конвенції через суперечності цінностям країни.