У Києво-Печерській лаврі облаштували сонячну електростанцію

13.01.2023, 13:00
Культура
У Києво-Печерській лаврі облаштували сонячну електростанцію - фото 1
Безперебійним живленням забезпечили Національний заповідник "Києво-Печерська лавра". Там встановили сонячну електростанцію.

Про це повідомляється на сторінці заповідника.

На даху технічної будівлі НЗКПЛ було встановлено 194 сонячні панелі, з яких складається станція. Завдяки їй у зимовий сонячний день економія електроенергії складатиме орієнтовно від 30 кВт на годину. Сонячну електричну станцію та генератори вдалось придбати завдяки іноземним та українським партнерам, додають в установі.

У дописі, зокрема сказано: "Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» висловлює щиру подяку Українському центру мистецької допомоги, та особисто координаторці Др.Олені Балун, ТОВ «Науково-виробниче підприємство «ВОЛАНТІС» та Німецько-українському товариству з економіки та науки за неоціненну допомогу.

Впевнені, що і надалі, на тлі всіх викликів та криз, спричинених війною у нашій державі, стійкість міжнародних організацій і місцевих партнерів тільки зростатиме, що дозволить продовжити мобілізацію зусиль і дій фахівців та громади у контексті захисту всесвітньої спадщини".