У Києво-Печерській лаврі опечатують звільнені корпуси. Під будівлями зібралися віряни УПЦ МП

04.07.2023, 11:42
Держава
У Києво-Печерській лаврі опечатують звільнені корпуси. Під будівлями зібралися віряни УПЦ МП - фото 1
4 липня Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» проводить перевірку та опечатування звільнених корпусів лаври.

Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики України, передає Громадське.

Йдеться про 5 об'єктів на території так званої Нижньої лаври. 5 червня комісія Мінкульту за результатами роботи передала заповіднику акти повернення об’єктів Нижньої лаври. Тож заповідник продовжує розпочату роботу щодо фактичного повернення приміщень, які належать державі.

У міністерстві наголосили, що заповідник не перешкоджає здійсненню релігійної діяльності чоловічого монастиря УПЦ МП, який діє на території лаври. Але доступ до частини приміщень, які не задіяні в релігійній діяльності монастиря — торговельних, виробничих, готельних — є порушенням цільового використання культових будівель, тож має бути першочергово обмежений.

Тим часом в УПЦ МП заявили, що Мінкульт «направив комісію» у Києво-Печерську лавру, щоб в «антизаконний спосіб суди ще тривають) продовжувати опечатувати корпуси монастиря».

Під будівлями, які мають опечатати, зібралися віряни УПЦ МП.

Нагадаємо, за рішенням суду до 4 липня ченці УПЦ МП повинні були звільнити приміщення Києво-Печерської лаври. Свято-Успенська Києво-Печерська лавра УПЦ МП програла суд Національному заповіднику "Києво-Печерська лавра" у справі про усунення перешкод у користуванні майном.

В УПЦ МП заявили, що не залишать приміщення лаври, стверджуючи про відсутність передумов опечатувати корпуси.