У Києво-Печерській лаврі виставлять макети дерев'яних церков України
До експозиції увійшли інформаційні стенди, опрацьовані Національним інститутом спадщини Міністерства культури та національної спадщини Польщі. На панелях будуть розміщені світлини дерев'яних церков з польського та українського регіонів Карпат, які 10 років тому поповнили список об'єктів Всесвітньої спадщини. Про це інформує "Ти Київ".
На стендах також буде інформація про сакральні споруди, які входять до переліку ЮНЕСКО, а саме: 8 дерев'яних церков України (Львівська, Івано-Франківська та Закарпатська області) та 8 дерев'яних церков Польщі (Малопольське та Підкарпатське воєводства).
Чільне місце в експозиції посідають 7 філігранних макетів давніх дерев'яних церков, створених викладачем сільської школи мистецтв на Львівщині Олегом Сиротюком. Майстер не має архітектурної освіти, він є митцем-аматором. У якийсь момент Олег Сиротюк задумав відтворити храм Святого Юра у Дрогобичі, а сьогодні його доробок складають макети 7 храмів. Над кожним він працював близько року, бо це дуже кропітка, майже ювелірна робота. Усі деталі макетів дерев'яні, більшість виготовлені із дуба, але використовує майстер також ялину та камінь.
В експозиції можна буде побачити макети таких церков:
- Св. Георгія (селище Седнів Чернігівської області), XVII століття;
- Св. Юра (місто Дрогобич Львівської області), XV-XVI століття, що належить до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО;
- Вознесіння Господнього (місто Чортків Тернопільської області), XVII століття;
- Св. Духа (місто Рогатин Івано-Франківської області), XVI-XIX століття, що належить до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО;
- Св. Михаїла (село Крайниково Закарпатської області), XVII—XVIII століття;
- Св. Михаїла (село Ужок Закарпатської області), XVIII століття, що належить до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО;
- Св. Трійці (село Клокучка Чернівецької області), XVI століття.
Виставка триватиме з 3 до 19 листопада 2023 року на першому поверсі Великої лаврської дзвіниці. Вартість відвідування входить у вхідний квиток.