• Головна
  • Новини
  • У Києво-Печерській Лаврі представлені унікальні фрески ХVІІ століття з церкви Спаса на Берестові...

У Києво-Печерській Лаврі представлені унікальні фрески ХVІІ століття з церкви Спаса на Берестові

15.07.2013, 11:49
У Києво-Печерській Лаврі представлені унікальні фрески ХVІІ століття з церкви Спаса на Берестові - фото 1
Урочисте відкриття виставки старовинних відреставрованих фресок Церкви на Берестові у лекторії Києво-Печерської Лаври, приуроченої до святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі, відбулося 12 липня.

exklusiv.gifУрочисте відкриття виставки старовинних відреставрованих фресок Церкви на Берестові у лекторії Києво-Печерської Лаври, приуроченої до святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі, відбулося 12 липня.

130715_1berest.jpg

Як повідомляє кореспондент РІСУ, на відкриття цієї виставки довго чекали фахівці з церковного мистецтва, оскільки саме тут представлені 10 унікальних фресок XVII століття, які вдалося зберегти Петру Могилі.

За словами організаторів, ця «виставка відроджує Церкву на Берестові; давні фрески є фундаментом божественної милості, яка нагадує нам, що наше життя має бути схожим на життя апостолів; це є реставрація не тільки фресок, а й фундаменту релігійності».

Церква Спаса на Берестові є унікальною історичною пам’яткою, яку вдалося відродити 16 листопада 1644 року завдяки зусиллям Петра Могили. Побудована вона була у першій половині ХІІ століття і містила у собі пам’ятки Давньої Київської Русі. У 1240 році її було пошкоджено монголо-татарською навалою, а 1482 року церква знов постраждала від рук хана Менглі-Гірея.

Фрески, які знаходились у храмі, датуються кінцем ХІ і початком ХІІ століття, вони є прикладом високого рівня малярства пізньої візантійської традиції, що не має аналогів на теренах України. Особливість полягає в тому, що першу фреску вдалося віднайти рівно 33 роки тому, 12 липня 1970 року, в день пам’яті Первоверховних апостолів Петра і Павла під час реставраційних робіт.

Пізніше були віднайдені всі фрески, їхньою реставрацією займались такі майстри як А.Й. Марампольський, В.П. Бабюк і Г.Ф. Честнейший. Проблема полягала також в тому, щоб зняти нашарування робіт з реставрації 40-х років XVII століття та відновити первинний вигляд картин. Відтак, на виставці після кропіткої праці відвідувачі можуть побачити 10 фресок: композицій середини ХVІІ ст.: “Тайна Вечеря”, “Воскресіння Лазаря”, “В’їзд до Єрусалима”, “Омовіння ніг”, “Пророк Михей”, “Пророк Осія”, “Пророк Амос”, “Пророк Іоїль”, “Пророк Ієзекіїль”, «Чудесний лов риби».

Фрески заслуговують на особливу увагу поціновувачів через приклад візантійського малярства, його первісної колоритної гами та особистої манери грецьких самописців.

Виставка “Фрески церкви Спаса на Берестові ХVІІ століття” триває за адресою: м. Київ, вул. Лаврська 9, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, виставка  (корпус № 25).

Виставка “Фрески церкви Спаса на Берестові ХVІІ століття”

Виставка “Фрески церкви Спаса на Берестові ХVІІ століття”

Виставка “Фрески церкви Спаса на Берестові ХVІІ століття”

Виставка “Фрески церкви Спаса на Берестові ХVІІ століття”