У колишньому соборі УПЦ МП Кременця досліджують старовинні фрески та іконостас, пошкоджені через недогляд

21 січня, 09:17
Культура
У колишньому соборі УПЦ МП Кременця досліджують старовинні фрески та іконостас, пошкоджені через недогляд - фото 1
Після виселення парафії УПЦ МП з собору виявилися пошкодженими ритуальні предмети, ікони, фрески та численні дефекти внаслідок недостатнього догляду і поганих умов утримання, які потрібно дослідити та реставрувати.

Зараз у храмі зберігаються безцінні предмети мистецтва 18-19 ст. Але вологість та температурний режим вплинув на їх зовнішній вигляд та стан. Про це повідомляють у Національному науково-дослідному реставраційному центрі України.

У колишньому соборі УПЦ МП Кременця досліджують старовинні фрески та іконостас, пошкоджені через недогляд - фото 128484

Зважаючи на це, завідувач Львівської філії ННДРЦУ Тарас Откович, спільно із завідувачем науково-дослідного реставраційного відділу Мирославою Білецькою-Зварич, художником-реставратором Ольгою Зінчук та молодшим науковим співробітником, ентомологом Богданом Андріїшином провели роботу в Кременецько-Почаївському державному історико-архітектурному заповіднику в Тернопільській області. У соборі здійснили обстеження стану збереженості літургійних предметів ХVIIІ–ХХ ст. (іконостасів, вівтарів з іконами, процесійних ікон – феретронів, а також фрагментів настінних розписів кінця ХІХ – початку ХХ ст. ) і визначили потреби у їхній подальшій консервації та реставрації на базі заповідника та Львівської філії ННДРЦУ.

У колишньому соборі УПЦ МП Кременця досліджують старовинні фрески та іконостас, пошкоджені через недогляд - фото 128485

Зазначені роботи проводили в межах реалізації міжнародного проекту з підтримки Національного науково-дослідного реставраційного центру України у партнерстві з Міжнародним альянсом із захисту культурної спадщини в зонах конфлікту ALIPH (Швейцарія), Смітсонівським інститутом (США) і транспортною компанією UBER Technologies, Inc. (США).