У костелі святого Миколая кияни здали кров для військових

20 березня, 09:32
Католики
У костелі святого Миколая кияни здали кров для військових - фото 1
Виїзна команда ДонорUA 19 березня вперше брала кров у мешканців столиці в підвальному приміщенні 115-річного костелу святого Миколая. Медики приїхали на прохання римо-католицької парафії св. Миколая.

За словами настоятеля парафії отця Павла Вишковського ОМІ, у період великого посту віряни намагаються робити масштабні акції задля допомогти постраждалим внаслідок війни, а також військовим, повідомили РІСУ у римо-католицькій парафії святого Миколая в Києві.

«На цей період посту найбільша потреба була і є в крові. Багато поранених військових знаходяться в лікарнях, тому ми вирішили організувати на території костелу збір крові. Як колись Ісус за нас пролив кров, так і ми зараз маємо допомогти нашим воїнам», — зазначив настоятель храму.

Сам отець Павло Вишковський теж здавав кров. Він донор уже не вперше.

З самого ранку біля костелу вишикувалась черга з десятків охочих пожертвувати кров. Серед бажаючих допомогти була співачка і Анна Добриднєва. Артистка дає благодійні концерти військовим, а нині вирішила ще й стати донором для них.

У костелі святого Миколая кияни здали кров для військових - фото 131584

Проектна менеджерка ДонорUA Марія Вереітіна в коментарі для “Вечірній Київ” зазначила, що донація в стінах костелу святого Миколая — це історична подія, адже до того медики брали кров у центрах та приміщеннях.

«Здати кров зголосилося близько ста людей. Ми прогнозуємо, що така акція буде неодноразовою. Можливо, надалі у нас складеться така чудова традиція», — прокоментувала вона.

За словами Марії, загалом сьогодні кров здали 54 донори, а це понад 24 літри крові. Відтак кияни потенційно врятували 162 життя.

У парафії також нагадали, що уже 2 роки після масштабної пожежі у храмі та вже 32 роки, як римо-католицька парафія св. Миколая чекає на виконання обіцянок Президентів України повернути будівлю костелу Святого Миколая, взірця європейської сакральної архітектури, релігійній громаді для служіння.

Уряд України, в особі Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, 30 січня 2024 року відповів на публічне звернення громадян (електронна петиція № 41/005649-еп під назвою «Передача костелу св. Миколая в м. Київ релігійній громаді Римо-Католицької Церкви») зазначаючи, що «згідно з додатком до меморандуму від 4 грудня 2023 р. МКІП та релігійна організація домовилися, що МКІП зобов’язується передати пам’ятку у постійне користування релігійній організації до 1 травня 2024 року».