У кримського імама Раїфа Февзієва погіршився стан здоров'я у російському ув'язненні – адвокат

У кримського імама Раїфа Февзієва погіршився стан здоров'я у російському ув'язненні – адвокат - фото 1
У фігуранта «справи кримських мусульман», імама Раїфа Февзієва в умовах російського ув'язнення погіршився стан здоров'я.

Про це повідомляє Крим.реалії з посиланням на адвоката Едема Семедляєва.

«За рік перебування під арештом у СІЗО в імама з'явилися проблеми з тиском, із серцево-судинною системою, із підшлунковою системою, ШКТ, а також нервовою системою», – сказано у повідомленні.

За словами дружини Раїфа Февзієва – Ліани Февзієвої, погіршення здоров'я її чоловіка пов'язане з тим, що йому «не надається належна медична допомога – лікарі призначають антибіотики, не проводячи базового огляду пацієнта. Потрібні ліки сім'я надсилає сама».

Нагадаємо, що у лютому поточного року Південний окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону продовжив арешт Раїфа Февзієва на шість місяців.

Як повідомлялося раніше, ФСБ Росії порушила нову кримінальну справу про «приготування до насильницького захоплення влади» щодо затриманих у серпні 2021 року п'ятьох кримських татар і мусульман, серед яких – Раїф Февзієв.

У серпні 2021 року ФСБ провела масові обшуки в будинках мусульман, кримських татар: у селі Строганівка Сімферопольського району – в будинку місцевого імама Раїфа Февзієва, в селі Тернівка Балаклавського району – у Джаббара Бекірова, в селі Холмівка Бахчисарайського району – у Завура Абдуллаєва, в селі Поворотне Нахімовського району – у Рустема Мурасова та Рустема Таїрова.

Раїфа Февзієва та Джаббара Бекірова підозрюють за ч. 1 ст. 205.5 КК Росії (Організація діяльності терористичної організації), решту – за ч. 2. ст. 205.5 КК Росії (Участь у діяльності терористичної організації). Після проведення обшуків усіх затримали. 17 і 18 серпня російські судді обрали всім затриманим запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Прокуратура АРК і Севастополя повідомляла про відкриття кримінальних проваджень за фактом нових обшуків та затримань кримських татар.

Президент України Володимир Зеленський назвав «кричущим порушенням прав людини» ці обшуки та затримання кримських татар російськими силовиками, а в МЗС України висловили Росії протест.

Уповноважена Верховна Рада України з прав людини Людмила Денісова закликала світ відреагувати на переслідування Росією кримських татар.