У Криму священика ПЦУ засудили до штрафу 15 тис. рублів

У Криму священика ПЦУ засудили до штрафу 15 тис. рублів - фото 1
У Криму за "незаконну місіонерську діяльність" архимандрита Даміана засудили до штрафу 15 тис. рублів. Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Підконтрольний РФ Білогірський районний суд у тимчасово окупованому Криму засудив за "незаконну місіонерську діяльність" архимандрита Даміана, настоятеля чоловічого монастиря Кримської єпархії Православної Церкви України до штрафу у розмірі 15 тис. російських рублів, повідомляє УНН.

Священика звинуватили у звершенні молитви у себе вдома, бо територія, на якій розташований будинок – приватна. На одній половині мешкає Даміан, а на іншій розташовано монастир.

"Засуджую рішення так званого Білогірського районного суду, спрямоване на залякування парафіян Православної церкви України в тимчасово окупованому Криму... Закликаю міжнародну спільноту рішуче відреагувати на злочинні дії країни-окупанти, які мають на меті знищення Православної церкви України та переслідування її вірян", – написала Денісова у Facebook.

Вироки і переслідування за релігійними переконаннями представників Православної Церкви України є порушенням статті 9 Європейської конвенції з прав людини, яка гарантує кожному право на свободу думки, совісті та релігії.

Унаслідок репресій РФ, із 49 релігійних організацій Православної церкви України залишилось 5. Зменшилася й кількість священнослужителів з 22 до 4. Десятки храмів, молитовних будинків і місць богослужіння під контролем окупаційної адміністрації РФ.