У Криму з 2014 року окупанти знищили низку мусульманських кладовищ

20 квітня, 11:40
Суспільство
У Криму з 2014 року окупанти знищили низку мусульманських кладовищ - фото 1
У Криму з 2014 року окупанти знищили низку мусульманських кладовищ, які є культурною спадщиною корінних народів та мали велику цінність для української культури.

Про це повідомляє представництво Президента в АРК у Фейсбуці, передає Укрінформ.

«У Криму за час окупації було знищено ряд мусульманських кладовищ, які є культурною спадщиною корінних народів та мали велику цінність для української культури загалом», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у 2017 році окупанти зруйнували мусульманське кладовище «Гурзуф-Азіз» біля пляжу «Гурівські камені». У 2018 під час незаконного будівництва так званої траси Таврида розкопали могили старовинних поховань (працювала важка техніка). Також під час цього процесу було знищено безліч старовинних археологічних пам'яток, зокрема некрополь «Кирк Азизлер», скіфське городище «Кермен Бурун», понад тисячу артефактів незаконно вивезено до Росії.

У представництві додали, що у 2018 під час зведення огорожі на вул. Червоноармійській у Сімферополі, екскаватором зруйновано поховання старого мусульманського кладовища.

У 2019 у місті Старий Крим під час будівельних робіт біля міського стадіону екскаватором вирито мусульманські могильні плити, за попередніми оцінками датовані XIII століттям.

Також у 2019 в селі Мамашай (нині Орлівка) неподалік Севастополя окупанти зруйнували меморіальні плити з іменами 57 кримських татар, що воювали у лавах радянської армії у Другій світовій війні.