У Криму заарештували чоловіка за демонстрацію у соцмережі символіки Хізб ут-Тахрір

25.07.2021, 10:10
Держава
У Криму заарештували чоловіка за демонстрацію у соцмережі символіки Хізб ут-Тахрір - фото 1
У Криму Євпаторійський міський «суд» заарештував на три доби Абдуллу Ібрагімова — сина Алі Ібрагімова, в будинку якого в четвер, 22 липня, силовики проводили обшук.

Про це повідомляє Іслам в Україні з посиланням на Громадський рух «Кримська солідарність»:

«Адвокати затриманого повідомили, що Євпаторійський міський „суд“ заарештував його на три доби за частиною 1 статті 20.3 КоАП РФ („Пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки, або атрибутики або символіки, схожих з нацистською атрибутикою або символікою до поплутання, або атрибутики чи символіки екстремістських організацій, або інших атрибутики чи символіки, пропаганда або публічна демонстрація яких заборонені федеральними законами“)».

Причиною арешту стало зображення символіки забороненої в РФ партії «Хізб ут-Тахрір», опубліковане на сторінці Ібрагімова в соціальній мережі ВКонтакте. Захист зауважив, що на момент публікації фото Ібрагімов перебував на території України, де організація не заборонена, а також звернув увагу на процесуальні помилки, що їх припустилися під час складання рапорту. Суд натомість пояснив, що місце перебування Ібрагімова не має значення, бо на момент обвинувачення запис ще був на його сторінці. Неточності в рапорті, на думку колегії, «не впливають на кваліфікацію правопорушення».

Про обшук стало відомо близько 9 години ранку, коли співробітники правоохоронних органів оточили домоволодіння, не пускали нікого всередину та відмовилися давати коментарі.

Синів Алі Ібрагімова Мустафу і Мухаммада під час обшуку повалили на підлогу. Гульвіра Ібрагімова, мати сімейства, звернулася з проханням викликати швидку допомогу, бо в жінки піднявся тиск. Доктор пояснив це стресом і зробив їй укол.

Мустафу Ібрагімова вивезли з будинку в магазин, що належить родині — там теж проводили слідчі дії. Також там був затриманий третій син Абдулла Ібрагімов— (його відвезли до відділу МВС співробітники центру «Е».

Загалом в оселі родини живуть 9 осіб: Алі Ібрагімов, його дружина Гульвіра, сини Мустафа й Мухаммад, а також дружина одного з синів Аміна та неповнолітні діти. В іншому домоволодінні живе Абдулла Ібрагімов.

Ніякої інформації від співробітників правопорядку не було, з'ясувати наявність понятих і дотримання прав обшукуваних було неможливо.

На місце незабаром прибули адвокати Назім Шейхмамбетов та Едем Семедляєв, але люди в формі не пустили їх усередину, наказавши «очікувати».

«Це є порушенням закону: громадянин має право на кваліфіковану юридичну допомогу, а моїй адвокатській діяльності перешкоджають», — повідомив Едем Семедляєв, додавши, що звернеться зі скаргою до прокуратури.