У Криворівні відбувся міжконфесійний семінар щодо збереження сакральної спадщини українського народу

13.08.2021, 20:21
Культура
У Криворівні відбувся міжконфесійний семінар щодо збереження сакральної спадщини українського народу - фото 1
10-12 серпня 2021 року в с. Криворівня (Івано-Франківської обл.) в межах Екуменічної формаційної програми Інституту екуменічних студій УКУ у співпраці з Комісією УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин та з парафією Храму Різдва Пресвятої Богородиці ПЦУ (с. Криворівня) за підтримки єпархії Лімбург (Німеччина) відбувся навчально-практичний семінар під назвою «Роль українських Церков у збереженні сакральної архітектурно-мистецької спадщини народу».

Під час академічно-наукової частини заходу свої доповіді виголосили:

- о. Севастьян Дмитрух, голова Комісії сакрального мистецтва Львівської архиєпархії, засновник церкви-музею Митрополита Андрея Шептицького у Львові;

- о. Ярослав Петруха, голова Комісії сакрального мистецтва Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ;

- о. Іван Рибарук, настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці в Криворівні;

- Роман Сулик, архітектор, історик церковного будівництва, який уже 20 років займається проєктуванням дерев’яних храмів та дзвіниць;

- о. Руслан Корнят, настоятель Свято-Воздвиженського храму м. Копичинці.

У Криворівні відбувся міжконфесійний семінар щодо збереження сакральної спадщини українського народу - фото 77213

 

У семінарі взяли участь священики УГКЦ та ПЦУ. Учасники заходу заслухали як УГКЦ, і зокрема Митрополит Андрей Шептицький, провели титанічну працю щодо віднайдення та збереження різноманітних сакральних об’єктів у довоєнний період. Своїм досвідом праці у відновленні та плеканні архітектурно-мистецької спадщини поділилися доповідачі семінару. Були представлені успішні приклади відновлення культурно-мистецького надбання, а також виклики, що постають перед священиками та парафіями, де часто бракує комунікації та координації зусиль між громадою та владою, брак професійних ліцензованих державою груп реставраторів. Було висловлено побажання, щоб Церкви могли рекомендувати для ліцензування відповідним державним органам нові групи реставраторів, з якими вже мали попередній позитивний досвід співпраці. Адже розуміння проблеми та координація зусиль між Церквами та владою відкриють можливість для діалогу та співпраці, а також сприятимуть міжконфесійному порозумінню.

У Криворівні відбувся міжконфесійний семінар щодо збереження сакральної спадщини українського народу - фото 77214

 

Ще однією складовою навчально-практичного семінару були відвідини місцевих визначних місць, зокрема перлини селища Криворівня - храму Різдва Пресвятої Богородиці. Парох церкви о. Іван Рибарук розповів про багатолітню працю, проведену громадою для відновлення та збереження храму XVII століття та давніх ікон, які у ньому знаходяться. Відвідини Етнографічного музею старожитностей Гуцульщини допомогли учасникам семінару краще зрозуміти культуру та побут гуцулів. Спілкування та ділення досвідом створили позитивну та плідну атмосферу серед учасників заходу.

На завершення навчально-практичного семінару учасники провели зустріч із владикою Василем (Івасюком), єпархом Коломийським УГКЦ, де представили свої напрацювання та звернулися до владики з проханням зробити із православним єпископом Юліаном (Гаталою) спільне Звернення до священиків, щодо важливості збереження архітектурно-мистецької спадщини краю.