У Кропивницькому вшанували "Праведників народів світу"

У Кропивницькому вшанували "Праведників народів світу" - фото 1
У Кропивницькому відзначили День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Голокосту, що організували нацисти у роки Другої світової. Цей день відзначатиметься у день незалежності Ізраїлю – 14 травня. Українцям та представникам інших народів, які переховували євреїв від переслідувань присвоєне звання "Праведник народів світу", розповів Суспільному рабин Дан Закута. Таких українців було 2659.

Єврейська громада та інші містяни зібралися о 10 ранку біля пам’ятного знаку жертвам нацистської окупації вшанувати українців, які рятували євреїв від нацистських переслідувань. День їхньої пам’яті в Україні на державному рівні відзначають третій рік, повідомляє Суспільне.

Це вдячність людям, котрі попри небезпеку рятували євреїв, говорить Дан Закута. Звання "Праведник народів світу" впровадив ізраїльський центр "Яд-Вашем". У Кіровоградській області було 50 праведників.

Історик Борис Шевченко каже, не існує точних даних про кількість євреїв, яких врятували українські праведники під час Другої світової війни.

"Цілеспрямованою політикою німецьких військ було винищення єврейського населення. Ця політика отримала назву Голокост і вона відбувалася по всій території, яку нацисти захопили", - каже він.

У Кропивницькому вшанували 'Праведників народів світу' - фото 114351

За його словами, переважну більшість єврейського населення, майже 13 тисяч, знищили в 1941 році, у перший рік німецької окупації Кіровоградщини. "Це офіційні дані, але очевидно, що вони є неточними. Значна частина місцевих мешканців рятувала євреїв, ціною власного життя".

За даними історика, Україна входить в п’ятірку країн за кількістю праведників народів світу.