У курортній Затоці збудують перший храм УГКЦ

06.08.2020, 12:24
Католики
У курортній Затоці збудують перший храм УГКЦ - фото 1
У смт Затока, на Одещині, 5 серпня Глава УГКЦ Патріарх Святослав спільно із владикою Михайлом Бубнієм, екзархом Одеським, освятили хрест, наріжний камінь та місце під будівництво храму на честь Різдва чесного і славного пророка, предтечі і хрестителя Господнього Івана.

Цей перший храм УГКЦ у Затоці буде споруджено на території бази відпочинку «Надзбруччя», повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Глава Церкви назвав цю подію історичною, а сам факт спорудження храму на території відпочинкового комплекту – чимось незвичним.

«Зазвичай, коли люди шукають собі місця для відпочинку, вони навіть не уявляють, що можуть відпочивати біля храму, біля церкви», – зазначив Блаженніший Святослав і пояснив, що джерелом усього того, чого ми шукаємо у відпочинку, є, насправді, Господь Бог. «Відпочинок має на меті відновити наші сили, повернути нам здоров’я, як душевне, так і тілесне. Без Бога не можна відпочивати», – наголосив Глава УГКЦ.

Ініціатива будівництва храму, яку благословив та підтримав владика Михайло, належить жертводавцю Іванові Панцю, директору бази відпочинку «Надзбруччя» у Затоці. Авторові ідеї з нагоди початку будівництва храму Блаженніший Святослав подарував особливий подарунок – ікону святих богоотців Йоакима й Анни, яка також є іконою прородинних рухів УГКЦ.

«Ми хочемо, щоб ця ікона була Божим благословенням для вашої родини, пане Іване. Разом із тим, бачимо, що тут, у вашому відпочинковому комплексі, є так багато родин... Тому нехай і це місце буде осердям промоції сімейних цінностей, адже це, власне, є той Божий задум щастя для людини», – побажав Глава Церкви.

У подячному слові п. Іван Панцьо наголосив на важливості події, як для нього особисто, так і всього курортного містечка: «Я думаю, що кожна із тих 219-ти відпочинкових баз, що розташовані на побережжі Затоки, хотіла б мати таке благословення, як ми сьогодні одержали від вас, Блаженніший». «Рівно ж усією родиною дуже Вас просимо, щоби Ви, коли ми, при Божій допомозі, цей храм збудуємо, нам його освятили», – сказав добродій Главі Церкви.

На закінчення екзарх Одеський владика Михайло Бубній подякував Отцю і Главі УГКЦ за відвідини південноукраїнського краю і започаткування великого діла – «будівництва цього храму на прекрасній базі "Надзбруччя"».

Владика також зауважив певну символічність події. «Зовсім нещодавно ви, Блаженніший, висловили таких п’ятнадцять фраз, які мали б допомогти людині добре відпочити. Серед них є одна дуже важлива – "Брати участь у Святій Літургії". Напевно, так історично правильно склалося, що після вашого напоумлення щодо гарного відпочинку, ви започатковуєте храм, де буде, власне, прославлятися Боже ім’я, де люди, які тут відпочиватимуть, братимуть участь у Святій Літургії», – сказав владика.

Довідка

Зато́ка – це селище міського типу Білгород-Дністровського району в Одеській області. Поблизу селища розташована пам’ятка трипільської культури та мідної доби – Аккембецький курган. Поселення Затока засноване ще в 1827 році внаслідок встановлення на Цареградському гирлі навігаційного знака (маяка).

Наявність піщаного пляжу шириною 50 метрів і завдовжки 5 кілометрів та мілководдя зробило Затоку одним із популярних місць відпочинку жителів України, Молдови, Білорусі.

На території селища в Лиманському районі діє понад 219 баз відпочинку. База відпочинку «Надзбруччя», що розташована на березі Чорного моря за адресою: ст. Лиманська, вул. Золотий беріг, 81, заснована ще 1975 року. Вона межує з пляжем та має велику кількість корпусів і котеджів для літнього та сімейного відпочинку.