У Латвії хочуть прийняти закон про незалежну від РПЦ Автокефальну Латвійську Православну Церкву

У Латвії хочуть прийняти закон про незалежну від РПЦ Автокефальну Латвійську Православну Церкву - фото 1
Президент Латвії Егілс Левітс подав на розгляд Сейму поправки до закону про Латвійську Православну Церкву, які передбачають її самостійний і незалежний (автокефальний) статус.

Про це Цензор.НЕТ повідомляє з посиланням на Delfi.

Поправки до закону було підготовлено у співпраці з міністром юстиції Янісом Бордансом.

"Коли закон набуде чинності, буде виключено будь-який вплив чи владу Московського Патріархату над нашою Православною Церквою. Відмова від будь-яких зв'язків із Московським патріархом - це суттєве питання для наших православних, всього латвійського суспільства та національної безпеки", - заявив Егілс Левітс.

Підготовлений законопроект сьогодні вранці обговорювався зі спікером Сейму Інарою Мурнієце та керівниками всіх фракцій Сейму. Латвійську православну церкву також поінформували про законопроєкт.

В даний час ЛПЦ діє при Московському Патріархаті, який підтримує правлячий у Росії режим та війну проти України. За словами Левітса, запропонований ним закон відновить історичний статус ЛПЦ та виключить будь-яку владу Московського Патріарха над Церквою у Латвії.

"Прийняттям поправок до закону Латвійська держава визнає, що Латвійська Православна Церква є повністю самостійною та незалежною (автокефальною) Церквою. Вона не залежить від влади будь-якої іншої Церкви за межами Латвії", - йдеться у заяві президента.

Як зазначив Левітс, у "незалежній, демократичній та правовій Латвійській державі нашим православним потрібна своя самостійна та незалежна Церква".

Він зазначив, що законопроект обговорили з усіма компетентними державними установами на засіданні Ради з національної безпеки. Про нього поінформували комісію з національної безпеки та комісію з прав людини та зв'язків із громадськістю Сейму, які відповідатимуть за подальшу роботу з цим законопроектом.

Додамо, що у Латвії діє також Латвійська Автономна Православна Церква (ЛАПЦ) Константинопольського Патріархату.