У Луцьку буде вулиця митрополита Полікарпа (Сікорського)

02 лютого, 16:45
Суспільство
У Луцьку буде вулиця митрополита Полікарпа (Сікорського) - фото 1
Луцька вулиця носитиме ім'я митрополита Полікарпа (Сікорського). Таке рішення прийнято на засіданні сесії міської ради 31 січня. Віднині вулицю Сєченова обласного центру перейменовано на честь відомого церковного діяча.

Про це інформує Волинська єпархія Православної Церкви України.

Митрополит Полікарп, у миру Петро Дмитрович Сікорський (20.06.1875–22.10.1953) був першоєрархом Української Автокефальної Православної Церкви в діаспорі.

У Луцьку буде вулиця митрополита Полікарпа (Сікорського) - фото 129153

Народився в с. Зеленьки на Київщині в родині священика. У 1898 р. закінчив Київську духовну семінарію, із 1906-го навчався на юридичному факультеті Київського університету. З 1919-го – віце-директор департаменту загальних справ. Член Всеукраїнської православної церковної ради. Після закінчення польсько-радянської війни 1920 р. залишився на Волині. Також працював у Міністерстві віросповідань УНР. У 1922 р. прийняв чернечий постриг, згодом піднесений до сану архимандрита. Почергово настоятель Дерманського Свято-Троїцького та Загаївського монастирів на Волині, Жировицького на Гродненщині. Активно займався політичною і громадською діяльністю. 1932-го – хіротонізований на єпископа Луцького, вікарій Волинської єпархії ПАПЦ.

У 1939 р. владика Полікарп (Сікорський) відмовився від канонічного підпорядкування Москві. У вересні 1941-го очолив Тимчасову адміністрацію Української Православної Церкви на Волині, архиєпископ Луцько-Ковельської єпархії. Декретом від 24 грудня 1941 р. митрополитом Діонисієм (Валединським) призначений на посаду тимчасового адміністратора «Православної Автокефальної Церкви на звільнених землях України». На основі архівних документів і матеріалів, з’ясовано безпосередню участь владики Полікарпа у створенні Адміністратури Автокефальної Церкви на цих землях. У лютому 1942 р. в Пінську проведено Собор єпископів Автокефальної Церкви, який прийняв рішення про хіротонії єпископів та створення її єпархій. Із травня того року – митрополит УАПЦ.