У Львівському музеї історії релігії покажуть унікальні зображення останніх земних днів Ісуса Христа
Збірку становлять 11 ікон, виконаних на полотні, і 12 творів живопису, написаних олійними фарбами на мідних пластинах. Роботи створені у Підгорецькому замку на Львівщині. Протягом 1762–1767 років Симон Чехович працював тут на запрошення власника замку, коронного гетьмана Польщі Вацлава Жевуського.
2020 року збірку презентували на ретроспективній міжнародній виставці творчості митця у Кракові у Національному музеї під назвою «Геній бароко. Симон Чехович (1689–1775)».
Сьогодні усю колекцію творів Симона Чеховича із збірки Львівського музею історії релігії вперше виставлять у виставковій залі музею. А це – 23 роботи. Консерваційно-реставраційні заходи здійснили керівник реставрації, завідувач науково-реставраційного відділу музею Марія Боньковська і художник-реставратор відділу живопису Мирослава Якимович.
Серед представлених полотен – «Свята Анна з Марією», «Богородиця з дитям», «Видіння святого Антонія Падуанського», «Святий Бенедикт», інші. Майже на кожній роботі є дата і підпис самого автора. Беручи за основу кілька ікон організатори за допомоги світлин покажуть увесь процес реставрації.
В релігійному живописі Симона Чеховича особливе місце належить і «Хресній дорозі». Одинадцять з чотирнадцяти стацій зберігаються у Львівському музеї історії релігії, три у Польщі. Середній розмір пластин 58х41 см. Як зазначено в інвентарній книзі Підгорецького замку 1768 року, усі стації висіли в зеленій залі, а з 1939 року цикл «Страстей» перемістили у каплицю. Роботи вражають своєю силою і глибиною зображення.
Отож, Львівський музей історії релігії запрошує разом з Симоном Чеховичем пройти дорогою страждань Ісуса Христа, розмірковуючи про Його хресні муки і прославляючи Його спокутний подвиг.
Виставку можна оглянути впродовж місяця.