У Львівському районі заборонили діяльність УПЦ МП

28 червня, 18:20
Православні
У Львівському районі заборонили діяльність УПЦ МП - фото 1
28 червня на засіданні Львівської районної ради більшістю голосів було ухвалено заборону діяльності УПЦ МП на території району. Крім того, депутати звернулись до Верховної Ради з вимогою заборонити діяльність УПЦ МП на всій території України.

Про це повідомила заступниця голови Львівської районної ради Марта Ільчишин.

"Сьогодні на сесії ЛРР за ініціативи фракції ВО "Свобода", разом з колегами-депутатами з інших фракцій ухвалили два стратегічних рішення.

Перше: ЗАБОРОНИТИ діяльність Московської Церкви та релігійних організацій, які є її частиною, на території Львівського району; дати можливість парафіям, що перебувають у єдності з Московським Патріархатом, впродовж 14 днів перейти до Православної Церкви України.

Друге: звернутися до Верховної Ради з вимогою ухвалити Закон про ЗАБОРОНУ Московського Патріархату на ВСІЙ території України (№ 7204 від 22.03.2022 р.).

Діяльність Московського Патріархату упродовж багатьох років підривала територіальну цілісність України, а сьогодні – відкрито підтримує геноцид української нації й несе пряму загрозу існуванню України. Саме тому її подальше існування та діяльність в Україні є НЕприпустимою", - йдеться у дописі.

Станом на початок 2022-го року Львівська єпархія УПЦ МП нараховувала 34 парафії та 1 монастир.

Нагадаємо, що згідно з заявою спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука, український парламент наразі не готовий ухвалити закон про заборону УПЦ МП, аби “не провокувати конфлікт у суспільстві”. Водночас низка територіальних громад самостійно забороняють діяльність російської Церкви на своїх територіях.