У Львові готуються демонтувати незаконно встановлений "церквовагончик"
Про це повідомляє "Еспресо.Захід".
У ньому йдеться про те, щоби демонтувати тимчасову споруду релігійної громади Львівської єпархії Української Православної церкви (Православної Церкви України) біля будинку на вул. Малоголосківській, 30 та відновити благоустрій цієї території.
Попередньо власнику цієї споруди дають можливість у двохденний термін самому здійснити її демонтаж. Якщо ж він цього не зробить, то закликають не чинити перешкод у цьому.
У разі, якщо він не зробить цього, уповноваженою особою на виконання демонтажу визначені комунальне підприємство "Адміністративно-технічне управління" спільно з Шевченківською районною адміністрацією. Вони мають здійснити його протягом 30 календарних днів. Про демонтаж власника споруди мають повідомити у термін, до 14 днів.
Місцем тимчасового зберігання елементів споруди та іншого майна визначено територію за адресою Пластова, 125. Після демонтажу споруди на її місці мають провести благоустрій, відповідальним за який визначено Шевченківську адміністрацію.
Громадський порядок під час проведення робіт з демонтажу забезпечуватиме Муніципальна варта та патрульна поліція.
Також у документі зазначено, що підставою для такого рішення стали: листи Шевченківської районної адміністрації від 12.08.2021, виконавчого комітету Львівської міської ради від 22.09.2021, управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування від 01.10.2021, Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю від 13.10.2021.
Насправді ж історія питання та боротьби за його вирішення є значно глибшою і цей проект рішення виконкому є лише вершиною айсбергу.
Нагадаємо, вагончик в одному з небагатьох скверів у районі Підголоско у Львові з'явився ще напередодні Великодня. Громада відразу забила на сполох. Адже виник він тут незаконно, захопивши значну частину зеленої зони. Спочатку посадовці та церковні інституції начебто підтримали людей, але розвиток подій засвідчив, що це лише показові кроки.
Надалі на чисельні запити представників громади чиновники та правоохоронці лише подавали відписки, перекладаючи відповідальність один на одного.
На початку червня у Шевченківській районній адміністрації розповіли, що дали час власникам вагончика забрати його до 15 червня, а потім звернуться до виконкому за дозволом на демонтаж. Та нічого не було зроблено.
Минуло ще півтора місяця, були візити представників громади до владики Макарія, приїзд міського голови на місце, але вагончик залишається.
12 вересня активісти зустрілися з Предстоятелем ПЦУ Епіфанієм, якому передали листа з проханням вирішити конфлікт з незаконним захопленням землі священиками його Церкви.
Слова Митрополита Епіфанія також ніяк не вплинули на власників цієї незаконної споруди і 24 вересня виконком ЛМР звернувся до них з вимогою добровільно демонтувати вагончик до 7 жовтня.