У Львові незрячих познайомлять зі скульптурами Пінзеля

22.09.2020, 09:45
Культура
У Львові незрячих познайомлять зі скульптурами Пінзеля - фото 1
У Музеї Івана Георгія Пінзеля у Львові відкриється тактильна експозиція для незрячих та слабозорих відвідувачів.

В межах проекту “Пінзель. Тактильна експозиція” триває робота над створенням точних копій 8-ми скульптур створених Майстром Пінзелем в 50-х роках XVIII століття, з експозицій Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького та Національного музею у Львові імені А. Шептицького.

Скульптури, створені шляхом фотополімерного 3D друку доповнені супровідними матеріалами та анотаціями шрифтом Брайля, а також, екскурсіями, розробленими для незрячих та слабозорих відвідувачів музею. Повідомили у Пінзель AR.

Довідка: Майстер Пінзель - надзвичайний бароковий скульптор, упродовж десятка з лишком років, у 1750-х, створив на землях теперішньої Західної України дивовижні храмові скульптури, пластику настільки високого духовно-емоційного рівня, що вона не перестає промовляти і до ума сучасної, модерної людини. Зібрані, взяті чи врятовані зі своїх переважно занедбаних архітектурних середовищ, ці скульптури відтак стали ще й рефлексивною спадщиною нашої культури – тим, що дозволяє бачити у культурі її смислотворчий потенціал.

Проект “Пінзель. Тактильна експозиція” є продовженням проекту Pinsel.AR - переосмислення та популяризація спадщини Пінзеля за допомогою інструментів доповненої реальності. Задум реалізує Громадська організація “17”, яка діє в ширших рамках громадської ініціативи MyFutureHeritage, у партнерстві з Львівською національною галереєю мистецтв імені Б.Г. Возницького та Мистецькою радою “Діалог”. Проект реалізується за підтримки Українського Культурного Фонду.