У Львові охрестили пораненого хлопця з Бахмута

21.04.2023, 15:40
Культура
Акт хрещення Микити і його матері - фото 1
Акт хрещення Микити і його матері
У Дитячій лікарні святого Миколая, що у Львові, відбулося Таїнство Хрещення 16-річного Микити з Бахмута, який ледь не загинув від поранення внаслідок артилерійського обстрілу рідного міста. Хресними батьками юнака стали лікарі, які врятували йому життя.

Микита отримав серйозні численні поранення під час артобстрілу Бахмута, повідомляють у Львівській архиєпархії УГКЦ.

Юнак розповів, що коли вийшов із дому набрати води, розпочався обстріл, під час якого загинув його племінник, а двоюрідний брат отримав поранення. У тіло ж Микити потрапило шість уламків снаряду.

Карета швидкої допомоги доставила хлопця до Дніпра, де йому діагностували важке мінно-вибухове поранення з численними переломами рук і ніг, а також пошкодження лівої легені. Один трисантиметровий уламок зупинився всього за кілька міліметрів від аорти.

Стабілізувавши стан Микити, медики відправили евакуаційним потягом хлопця до Першого медоб’єднання Львова, де дитячі хірурги прооперували і врятували юнака. Медики стверджують, що Микита «народився у бронежелеті».

Сам хлопець зазначає, що «якась невидима сила рятувала мене весь цей час». Тому після пережитого Микита та його мама Тетяна вирішили прийняти Таїнство Хрещення.

Чин Хрещення, що відбувся у каплиці Дитячої лікарні святого Миколая, звершив о. Олександр Руденко. Священик зізнався, що щиро захоплений стійкістю і міцністю юнака, а також тішиться, що народився ще один Христовий воїн, який нестиме Його знамено крізь усе своє життя.

«Знаєте, кажуть, що на війні нема невіруючих. Тому думаю, що рішення Микити було зріле. Думаю, що в його серці давно був пошук Бога та роздуми про хрещення», — зазначив о. Олександр у коментарі пресслужбі Львівської архиєпархії УГКЦ.