У Львові покажуть оперу Пуленка «Діалоги кармеліток»

16 червня, 10:32
Культура
У Львові покажуть оперу Пуленка «Діалоги кармеліток» - фото 1
Уперше на українській сцені Львівська національна опера представить премʼєру опери Франсіса Пуленка «Діалоги кармеліток».

Про це Укрінформу повідомили у Львівській національній опері.

«Унікальна прем’єра сезону 2023/24… Вже 15 та 16 червня Львівська національна опера представить премʼєру опери «Діалоги кармеліток» французького композитора Франсіса Пуленка, що стане першою постановкою цього твору на українській оперній сцені», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що охоплюючи події кінця XVIII століття, події «Діалогів кармеліток» Пуленка у постановці Львівської національної опери дзеркально відображатимуть й будуть актуалізовані в сучасних українських реаліях. Адже перш за все, це - історія про протистояння абсолютному злу та терору.

Опера постане у режисерській візії Василя Вовкуна, диригентом-постановником вистави став музичний керівник театру Іван Чередніченко, хормейстер премʼєрної постановки - Вадим Яценко.

«Виняткове враження здійснюватимуть хорові епізоди, адже колективний образ монахинь кармеліток є важливою складовою опери, та саме він є тим постійним планом й водночас підтекстом, на фоні якого народжується і новий зміст, і нова розвʼязка твору», - розповіли у театрі.

Там додали, що багатогранна та наповнена численними сенсами музична складова опери відобразиться на сцені у мінімалістичній сценографії Миколи Молчана.

Художницею костюмів до нової постановки Львівської національної опери стала топова українська дизайнерка Оксана Караванська, яка не відмовляється від традиційного одягу – однострою черниць кармеліток, але й наділяє їх індивідуальним змістом.

Вона зазначає, що «основою костюмів до нової постановки Львівської національної опери є графічність» і «найважливішим з того, що побачить глядач, є оптичне зображення».

У Львові покажуть оперу Пуленка «Діалоги кармеліток» - фото 135751

«Я творила образи, що читаються, мов скульптура. Вони максимально наповнені тим змістом, який вклав у постановку режисер, і вони дуже сучасні, хоч і мають ноти минулої епохи», - підкреслила дизайнерка.

Виразних штрихів та деталей постановці надасть світлова партитура художника світла Олександра Мезенцева, що підкреслюватиме основні смислові акценти постановки та поглиблюватиме закладені композитором та режисером сенси.

«Нова постановка Львівської національної опери підіймає на інший рівень стійкість характеру, подолання власних страхів. Відповідальність за свої дії та вчинки», – підкреслив Мезенцев.

Вистава «Діалоги кармеліток» має три дії і триватиме 2,5 години.