У Львові пройде виставка "Митрополит Ігор. 70 років життєвого шляху"

11 серпня, 12:03
Католики
У Львові пройде виставка "Митрополит Ігор. 70 років життєвого шляху" - фото 1
У неділю, 14 серпня, в Музеї Митрополита Андрея Шептицького, що на вулиці Кривоноса, 1 у Львові, відкриється виставка “Митрополит Ігор. 70 років життєвого шляху”. Захід розпочнеться о 12.00.

Як повідомили у музеї, виставка особистих речей, документів, світлин та інших артефактів з життя митрополита та архиєпископа Львівського Ігоря (Возьняка), співзасновника Музею Шептицького, приурочена до його 70-річчя.

"Маючи численні письмові свідчення і спогади про велелюдні святкування ювілеїв та іменин Митрополита Андрея Шептицького, письменника Івана Франка та інших світочів українського народу, беремо на себе сміливість відновити цю добру традицію.

Наша нація у всі часи мала гідних синів і дочок, які заслуговують на пошанування прижиттєво і чиї уродини можемо святкувати всі разом. Заслужена вдячність і прижиттєва шана власним духовним і світським лідерам є ознакою зрілого великого народу", - йдеться у дописі.

Музей Митрополита Андрея Шептицького зібрав десятки цікавих артефактів, які свідчать про духовну велич, а разом із тим скромність та заслуги митрополита Ігоря.

Програма святкувань

10.00 - Архієрейська Літургія у храмі Священномученика Климентія Шептицького за адресою м. Львів, вул. Кривоноса, 1.

11.30 - вітання Митрополита у храмі.

12.00 - відкриття виставки “Митрополит Ігор. 70 років життєвого шляху” у Музеї Митрополита Андрея Шептицького, 1 поверх.

Додамо, Митрополит Ігор Возьняк був серед тих представників підпільної УГКЦ, хто у травні 1989 р. - три єпископи і три священики - сміливо приїхали до Президії Верховної Ради СРСР у Москві з вимогою легалізації забороненої Церкви.

У Львові пройде виставка 'Митрополит Ігор. 70 років життєвого шляху' - фото 97423

На той час владика Ігор Возьняк був отцем-редемптористом.

Найцікавіші подробиці цієї історичної акції владика Ігор розповів в інтерв'ю радіо "Воскресіння".