У Львові римо-католики вшановують 25-ту річницю смерті єпископа Рафала Керницького OFMConv

23.11.2020, 10:01
Культура
Сьогодні, 23 листопада, припадає 25-та річниця смерті єпископа Рафала Керницького OFMConv, багаторічного настоятеля львівської катедри та єпископа-помічника Львівської Архидієцезії.

У Львові римо-католики вшановують 25-ту річницю смерті єпископа Рафала Керницького OFMConv - фото 62143

 

З цієї нагоди сьогодні о 18:30 у катедрі відбудеться Свята Меса, участь у якій візьмуть єпископи РКЦ в Україні, священики, богопосвячені особи та миряни.

Як зазначив у своій відозві митрополит Мечислав Мокшицький, о Рафал відбув покарання у сибірських концтаборах, а після повернення продовжив душпастирську працю Льовові.

"Ризикуючи своїм життям, він служив усім католикам, про що наголошував Святий Йоан Павло II, який після смерті Отця Рафала написав: «Він пішов до Господа по заслужену нагороду, великий священик, ревний єпископ, вірний свідок Учителя Ісуса Христа і безстрашний захисник віри. Єпископ Рафал любив Церкву, якій присвятив усе своє життя, всі сили та здібності. За неї він довгі роки переживав переслідування, страждання, сибірські трудові табори, тюремні камери та нелюдські приниження. Він залишається у живій пам’яті та в серцях Божого Люду Львова як добрий батько, сповнений францисканської простоти та смиренний слуга, який був вірний до кінця, забезпечуючи наступність Церкви у ці важкі та мученицькі часи. Сьогодні від імені Церкви за це героїчне свідчення з глибини серця складаю щиру подяку»".