У Львові сьогодні вшановують пам'ять праведного Митрополита Андрея Шептицького

У Львові сьогодні вшановують пам'ять праведного Митрополита Андрея Шептицького - фото 1
1 листопада минає 76 років з дня відходу до вічності праведного Митрополита Андрея Шептицького. Окрім того, цьогоріч припадає 155 років від дня народження Митрополита Андрея.

У Львові та в інший містах пройдуть урочистоті, пов'язані з іменем Великого українця.

В Архикатедральному Соборі святого Юра (м. Львів, пл. Св. Юра, 5) відбудеться мистецька програма “Покликаний… посвята у 155-ті роковини Праведному Андрею Шептицькому”, повідомляє сайт ЛОДА.

Слово про митрополита Андрея Шептицького промовить владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський.

Мистецьку програму виконають солісти, хор та оркестр Лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка, Заслуженаакадемічна капели України“Трембіта” під батутою Народного артиста України Миколи Кулика.

На Львівщині запланована ще низка заходів, зокрема, покази документальних фільмів, вистави.

Також у неділю у Львові презентують сайт, присвячений Митрополиту Андрею. Захід відбудеться о 16:00 у Митрополичих садах (пл. Святого Юра, 5).

Митрополит Андрей Шептицький (1901-1944). Упрoдовж 44-років очолював УГКЦ й українське галицьке суспільство в період двох Світових воєн, пережив сім режимів: австрійський, російський, український, польський, радянський, нацистський і знову радянський.

Народився 22 липня 1865 року в селі Прилбичі на Львівщині. Походив зі стародавнього знатного українського роду, який у XIX столітті зазнав полонізації, члени родини стали римо-католиками. Незважаючи на сильну опозицію з боку батька, він вирішує повернутися до свого коріння і стати ченцем Василіянського чину, щоб служити "селянській", як її називали в той час, Греко-Католицькій Церкві.

У віці 36 років Андрей Шептицький, обдарований надзвичайними духовними харизмами, стає Главою Греко-Католицької Церкви. Він невтомно трудиться, щоб примирити різні етнічні групи, і залишає по собі багату спадщину творів на тему суспільних проблем і духовности. Розробляє нові методи служіння. Засновує чин Редемптористів українського обряду та монастирі Студійського Уставу в Україні та інші релігійні згромадження. Він стає фундатором лічниці, Національного музею, Богословської Академії, надає грошову допомогу різним релігійним, культурним та освітнім установам.

Митрополит Андрей був покровителем митців, студентів, в тому числі і багатьох православних християн, а також піонером в екуменізмі.
Він опанував єврейську мову настільки добре, що міг спілкуватися з євреями. Під час його душпастирських візитів у міста єврейські громади зустрічали його з Торою. За роки нацистської окупації він переховував у своїх палатах сотні євреїв. У цей період митрополит пише пастирського листа "Не убий", який став сміливим протестом проти звірства нацистів.

Митрополит Андрей помер 1 листопада 1944 року. Зараз успішно триває процес його беатифікації.