У Львові стартувала Школа міжконфесійного діалогу семінаристів різних Церков

У Львові стартувала Школа міжконфесійного діалогу семінаристів різних Церков - фото 1
Інститут екуменічних студій УКУ 20 червня розпочав Другу Школу міжконфесійного діалогу. Цього року у ній беруть участь семінаристи УГКЦ, ПЦУ, РКЦ та лютерани з Харкова, Львівщини, Полтавщини, Києва, Херсона та ін.

На початку Школи директор ІЕС д-р Павло Смицнюк коротко представив її цілі, а також розповів про основні види діяльності Інституту, його проекти та плани.

З Інавгураційною лекцією “Виклики й шанси для екуменічного руху в умовах війни” виступив віце-ректор Українського католицького університету Мирослав Маринович.

"Українське християнство має зараз унікальний шанс народити нові ініціативи в царині екуменізму, які матимуть резонанс не лише для України, але й для світового християнства", — вважає він.

Зокрема, йдеться про спільну дію всіх українських конфесій у протистоянні поширеному в світовому екуменічному русі «замилуванню Росією». За його словами, за тривалий період діалог з Москвою був міцно вбудований в архітектуру світових екуменічних стосунків і перебудувати цю архітектуру неможливо. Тому їх не потрібно перебудовувати, а необхідно будувати нові стосунки.

Як розповів РІСУ працівник ІЕС, один із співорганізаторів Школи, Тарас Курилець, перед ними стоїть два завдання: по-перше, академічна складова — подати нову, цікаву інформацію про світовий екуменічний рух, його найновіші здобутки, а також специфіку українського екуменізму; по-друге, досвід неформального спілкування, яке покликане відкрити одні для одних семінаристів різних конфесій, найперше те, що всі ми є християнами, людьми, які всі мають одну місію.

До Школи залучені богослови-викладачі різних конфесій, програма передбачає знайомство з семінарійними центрами і представниками різних Церков.

Під час 11-ти лекцій буде представлена діяльність світових міжцерковних організацій, офіційний католицько-православний діалог, ознайомлено зі ставленням різних конфесій до екуменічного діалогу тощо.

загрузка...
загрузка...