У Львові стартує проект «Діалог для побудови миру: сприяння міжрелігійній толерантності між релігійними громадами України»
Інститут релігії і суспільства Українського католицького університету за підтримки Niwano Peace Foundation розпочинає проект «Діалог для побудови миру: сприяння міжрелігійній толерантності між релігійними громадами України».
Проект спрямований долати стереотипи серед академічних та релігійних середовищ, будувати діалог між людьми різних релігій та конфесій на засадах любові і довіри.
В межах проекту запланована низка семінарів про соціальне вчення і досвід міжрелігійного діалогу Митрополита Андрея Шептицького у містах Півдня і Сходу України.
Детальніше про проект йтиметься на прес-конференції, яка відбудеться 19 лютого (понеділок) о 10.00 у Малій сесійній залі Львівської міської ради, ( пл.Ринок 1) тел.050-961-99-51
«Прагнемо показати постать А.Шептицького як приклад людини, що виходила за вузькі конфесійні та релігійні рамки, намагалася будувати мости порозуміння, закладала фундамент для єдності в багатоманітності. Глибинні виміри цієї постаті можуть слугувати прикладом в багатьох сферах для всіх громадян України незалежно від релігійної чи етнічної ідентифікації», - розповідає один з організаторів проекту д-р філософії, наук. працівник Інституту релігії та суспільства УКУ Ярослав Кіт.
Програма проекту передбачає: зустрічі з молоддю і представниками різних релігійних та академічних спільнот, міжнародну конференцію для молодих науковців, літню школу «Соціальна думка митрополита Андрея Шептицького» та з’їзд учасників проекту.
27-28 квітня - міжнародна науково-практична конференція «Культура діалогу та діалог культур: релігійні чинники в умовах пошуку порозуміння» в УКУ.
Наприкінці червня 2018 р. відбудеться VIII Літня школа «Соціальна думка митрополита Андрея Шептицького» - інтенсивний тижневий курс для молоді (18-40 років), що містить лекції, дискусії, інтерактивні заняття, фільми, екскурсії, знайомство з релігійним та культурним різноманіттям Львова. Серед лекторів школи провідні українські наукові, громадські та релігійні діячі: Мирослав Маринович, Ліліана Гентош, Ярослав Грицак, Тарас Возняк, Оксана Гайова, та ін.
Інформаційний партнер проекту – РІСУ.