У Львові судять "духовного наставника", якого звинувачують у педофілії

04 березня, 10:27
Суспільство
У Львові судять "духовного наставника", якого звинувачують у педофілії - фото 1
Перше засідання в гучній справі, яку відкрили лише через вісім років після самого злочину, відбулось 3 березня у Львові.

Торік правоохоронці відкрили провадження за заявою жінки, що її зґвалтували в дитинстві. Правоохоронці знайшли ще шість жертв. Усі вони відвідували організовані підозрюваним заняття для підлітків.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Він це називав дитячою релігійною організацією. Утім, як з'ясувалося під час слідства, до жодної з релігійних конфесій чи Церков підозрюваний не належав і його організація була нелегальною.

На судове засідання його привели попід руки двоє конвоїрів. Обвинувачений ледь переставляв ноги, нічого не говорив, лише хитав головою. У нього двоє адвокатів, один з них каже, що у чоловіка проблеми з психічним здоров‘ям. Наполягає, що підзахисний не осудний. Попри те, що експертиза встановила протилежне.

У Львові судять 'духовного наставника', якого звинувачують у педофілії - фото 68071

 

"Судячи з зовнішніх його ознак, є необхідність призначення повторної психіатричної експертизи. Вона була проведена достатньо тривалий час назад, і з того часу його стан суттєво погіршився", — вважає адвокат обвинуваченого Богдан Бень.

На першому судовому засіданні присутні четверо жертв. Вони вже повнолітні. Дівчата просять не знімати їхніх облич. На інтерв’ю не погоджуються.

Історія спливла лише минулоріч, коли до правоохорнців звернулася перша жертва. Дівчина тоді зізналася ТСН, що думала навіть про самогубство. Після тривалих років переживань звернулася до психолога і вже той порадив піти до поліції.

"Він дуже вмів класно заманювати чимось. Наприклад, дитина з неблагополучної сім’ї не мала якоїсь мегакрутої іграшки. Він каже, що дасть цю іграшку, але ж взамін було наше тіло", — розповідає одна з жертв.

Уже після розголошення, до правоохоронців звернулися й інші жінки. У справі загалом фігурує шестеро, які заявили про зґвалтування. У прокуратурі запевняють, що жертв було більше. Однак, не всі погодилися свідчити. Злочини чоловік скоював з 2005 до 2012 року, кажуть прокурори. Він організував нелегальний дитячий табір, який сам називав релігійною організацією. Його жертвам тоді було від 11 до 14 років.

На початку 1990-х підозрюваний навчався у духовній семінарії. Після закінчення вирішив не висвячуватися на священика і став світською особою

"Він немає жодного відношення до жодної офіційної Церкви. Він втерся в довіру до представників офіційних релігійних організацій, до церков, які йому на благодійних засадах надавали приміщення, вони там вивчали Біблію. А так в позаурочний час відбувалися такі жахливі речі", — говорить заступник керівника Львівської обласної прокуратури Микола Друзюк.

В одній з львівських церков чоловік мав склад. Там були іграшки та гуманітарка, яку роздавали по сиротинцях. У місцевій єпархії запевняють, що не знали, що організація нелегальна.

Останнє місце роботи підозрюваного — школа. Утім тут він не працює уже два роки. Що стало причиною розриву, у навчальному закладі не пояснюють.

На сайті школи пишуть, що чоловік був координатором зовнішніх зв’язків і не був дотичним до навчального процесу чи педагогічної діяльності.

Судове засідання відбувалося у закритому режимі, так буде і надалі через кваліфікацію — статеві злочини проти дітей. За наполяганням його адвокатів, проведуть повторну психіатричну експертизу. Якщо чоловіка знову визнають осудним, він може сісти за ґрати на 15 років.