У Львові триває тиждень молитов за єдність християн

18.01.2022, 16:15
Культура
У Львові триває тиждень молитов за єдність християн - фото 1
У Львові 17 січня розпочався Тиждень молитов за єдність християн – 2022. У парафії св. Івана Павла ІІ відбувся екуменічний молебень, під час якого римо- і греко-католики, православні та протестанти почергово прочитали молитви згідно зі своєю традицією. Тема тижня - «Усі ми прибули поклонитись Христу».

"Всередині січня у більшості країн світу християни різних конфесій і традицій – протестанти, католики, православні – збираються на спільні молитви, щоб свідчити про прагнення повної, а також і видимої, єдності християн. Зустрічі духовних осіб і вірних, активна участь в спільних молитвах у храмах різних конфесій провадить до взаємного пізнавання. Св. Іван Павло ІІ, котрий обрав єдність усіх учнів Христа за мету свого папського служіння, сказав, що «не достатньо толерували один одного, вони мають любити один одного", – зазначив настоятель римо-католицької парафії св. Івана Павла ІІ о.Григорій Драус.

Символом Тижня Молитов про єдність християн – 2022 у Львові є стіна з 7 дверима.

«Сім – це символ досконалості, може вказувати, що християни різними дорогами доходять до пізнавання Христа і різнобарвними традиціями поклоняються єдиному Господу. «Усі ми побачили Його зірку на сході і прибули поклонитися Йому». Не треба бути зосередженим на дверях, яке є місцем переходу, а на тому, що є за дверима, до кого іде людина. Ці двері, які символізують різні дороги, ведуть до однієї мети – до Ісуса Христа», – зазначив о.Григорій Драус.

У Львові триває тиждень молитов за єдність християн - фото 85670

В екуменічній молитві взяли також участь: пастор євангельської церкви "Гефсиманія" В'ячеслав Воровченко, о. Іннокентій Мусійович ПЦУ, представники УГКЦ, рабин месіанської єврейської спільноти "Сийон" Сергій Пільчак.

У промові рабин наголосив: "Св.Іван Павло ІІ сказав у синагозі в Римі, що євреї є старшими братами християн. А хто об'єднує християн і євреїв? Ісус Христос, котрого визнають християни. Ісус єднає євреїв з людьми інших народів, котрі покланяються Христу, так як це є вираження у постаті і ділах Мудреців зі Сходу".

Пастор В'ячеслав Воровченко з Євангельскої Церкви "Гетсеманія" запросив учасників заходу разом повторювали слова молитви Митрополита Андрея Шептицького: "Боже, Ти наш спаситель,Ти для нас усіх створив усе. Від Тебе іде таке полум'я любові, щоб ми мусили б мати кам'яне серце в наших грудях, щоб Тебе не любити. Цілим серцем будемо триматися Тебе і з Тобою одним хочемо дружити так, щоб оглядали Тебе на віки в любові".

О.Ікотентій Мусійович з Православної Церкви України розпочав свою проповідь словами: "Христос народився! Хавену Шалом алехем! (єврейською: мир нехай буде з вами)". Він промовив молитву православного сербского Патріарха Павла: "Ти, Боже, єднай нас усіх, щоб було одна Отара і один Пастир..., щоб дух злагоди і любові зламав перегородки, щоб ми усі зустрілися разом для прославлення Тебе".

Театральна Група школи "Марія" (УГКЦ) виступила з вертепом.

У програмі Тижня молитов – різдвяний концерт «Noel», а також молитви у римо-католицькій катедрі.

«Особливо урочистими будуть молитви в латинській катедрі, адже щороку до них долучаються єпископи римо-католицької, греко-католицької і православних Церков, священники з Вірменського собору, а також пастор і хор з Євангельскої Церкви. Відбудеться співаний молебень про єдність за східною традицією, а архієпископ Мечислав Мокшицький очолить св. Месу. Також відбудеться спільна читана молитва про єдність перед іконою Матері Божої Ласкавої, Гарної Зірки міста Львова. Після цього пастор та хор з Євангельської Церкви «Віфезла» проведе служіння: співи і проповідь.

На завершення Тижня знову буде молитва в Парафії св.Івана Павла ІІ за участю молоді зі Львова і інших міст України, котра приїде на «Weekend Taize». До молитви за канонами Taize запрошені медики і родичі хворих на Covid та ті, хто одужали. В ситуації хвороби і загрози смерті стираються кордони між конфесіями. В служінні хворим, як в медичному, так і в капеланському сенсі, найважливішою є людина, а не її релігійні погляди», – додав о.Григорій Драус.

Подальша програма:

21 січня,19:00 – Центр Довженка, пр.Червоної Калини 81, різдвяний концерт «Noel» – за участі християнських музикантів різних конфесій (зі Львова, Хмельницького, Одеси і Києва).

25 січня, 17:30 – катедра РКЦ, пл.Катедральна 1, участь візьмуть католицькі і православні єпископи, Молебень за східною традицією, Свята Меса, яку очолить архиєпископ Мечислав Мокшицький, спільна молитва перед іконою Матері Божої Ласкавої, служіння Євангельскої Церкви «Віфезда».

28 січня – римо-католицька парафія св.Івана Павла ІІ, вул. Стрийська 6, Сокільники, молитва за канонами Taize з молоддю, котра прибула з різних міст, за участю медиків і родичів хворих на Covid.