• Головна
  • Новини
  • У Львові УГКЦ презентувала Консультативно-просвітницький центр для боротьби з алкозалежністю та першу в місті Книгу тверезості...

У Львові УГКЦ презентувала Консультативно-просвітницький центр для боротьби з алкозалежністю та першу в місті Книгу тверезості

22.11.2010, 12:59
У Львові УГКЦ презентувала Консультативно-просвітницький центр для боротьби з алкозалежністю та першу в місті Книгу тверезості - фото 1
Прес-конференція “Алкоголь та правда про нього” відбулася у Львові в конференц-залі Митрополичих палат на Святоюрській горі у Львові. Під час заходу його учасники оголосили про відкриття у Львові Консультативно-просвітницького центру для боротьби з алкозалежністю.

За_тверезість.jpgПрес-конференція “Алкоголь та правда про нього” відбулася у Львові в конференц-залі Митрополичих палат на Святоюрській горі у Львові. Під час заходу його учасники оголосили про відкриття у Львові Консультативно-просвітницького центру для боротьби з алкозалежністю. Також під час заходу присутнім продемонстрували щойно привезений з видавництва екземпляр першої у Львівській архиєпархії УГКЦ Книги тверезості.

За інформацією прес-служби УГКЦ, з наступного тижня книга знаходитиметься в храмі Благовіщеня Пресвятої Богородиці (м. Львів, вул. Пасічна). Як наголосили організатори заходу, ще у XIX столітті УГКЦ вела серйозну боротьбу з пияцтвом, зокрема в Галичині. Тоді книги тверезості на греко-католицьких парафіях презентував Митрополит Йосиф Сембратович. Таке нововведення сприяло успішній боротьбі з алкоголізмом. Такого ж результату, за словами організаторів, вони сподіваються і сьогодні.

Принцин Книги тверезості полягає в тому, що, ознайомившись з текстом присяги відречення від алкоголю, вміщеній у книзі, людина свідомо і добровільно, перед Церквою і всіма рідними та знайомими визнає, що пияцтво − ворог людського роду. Присяга засвідчує зречення від вживання алкоголю на певний часовий термін – тиждень, півроку тощо. «Таким чином неузалежнена особа, яка склала присягу, жертвує своє зречення за ту чи іншу узалежнену людину або групу людей. Все це скріплюється записом. Нині в УГКЦ існує 13 таких книг, в яких вже заприсяглися сотні людей. Це є добрий спосіб збільшити масштаб руху за тверезість, адже так можна давати свідчення тверезого життя серед своїх колег, друзів, співробітників», — йдеться у повідомленні прес-служби УГКЦ.

Що ж до Консультативно-просвітницького центру, то він організовуватиме систематичні виїзні просвітницькі семінари в різних населених пунктах Львівської архиєпархії УГКЦ. Мета − зустріч зі школярами старших класів, молоддю різних освітніх закладів, працівниками підприємств. Також певний день тижня буде присвячений діяльності в межах Львова.

“Досвід людей, що пройшли реабілітацію, показує зміну, яка полягає не лише у припиненні вживання алкоголю — це мета суто наркології. Церква ж допомагає людині побудувати нові взаємини з Богом. Найкраща мотивація — це відчуття, коли після терапії не просто пропадає тяга до пиття, але змінюється внутрішній світ, стає радісно жити тверезим”, − твердить голова підкомісії “За тверезість життя” у Львівській архиєпархії УГКЦ о. Юрій Дрізд.

Водночас, важливим напрямком діяльності Центру є співпраця з різними церковними комісіями УГКЦ, тому що «проблема узалежнення та співзалежності торкається всіх».

Учасниками прес-конференції були: о. Юрій Дрізд, голова підкомісії “За тверезість життя” у Львівській архиєпархії УГКЦ, о. Андрій Логін, голова митрополичої підкомісії, та Роман Пручко, терапевт узалежнених.

Довідка:

Україна займає одне з перших місць у світі з вживання алкоголю. Згідно зі статистичними даними, на душу населення за рік припадає 20 літрів чистого спирту. Офіційно зареєстровано та поставлено на наркологічний облік понад 700 тисяч осіб.