У Львові УКУ виставить на огляд ікони патріарха українського колекціонування Івана Гречка

26 травня, 13:53
Культура
У Львові УКУ виставить на огляд ікони патріарха українського колекціонування Івана Гречка - фото 1
Український Католицький Університет презентує у Львові унікальний виставковий проект «Виображення колекції. Як Іван Гречко красу шукав…». У Пороховій вежі виставлять на огляд частину колекції, яку патріарх українського колекціонування подарував УКУ.

Про це повідомляє прес-служба УКУ.

Відкриття виставки відбудеться 18 червня о 16:00. Триватиме вона до 13 серпня у Центрі архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова вежа», м. Львів, вул. Підвальна, 4.

На виставці представлять найкращі твори з колекції Івана Гречка.

Це одна з найбільших збірок української ікони на склі Гуцульщини та Покуття, стародруки, свічники, ручні хрести, писанки, кераміка, текстиль, дерев’яна скульптура. Також представлений живопис мистецького середовища Львова та Галичини 20 століття з колекції Гречка, зокрема твори Ярослава Пстрака, Василя Дяденюка, Осипа Васьківа, Ольги Плешкан, Романа та Марґіти Сельських, Володимира Патика, Опанаса Заливахи, Івана Остафійчука, Тараса Лозинського та ін. Велика колекція екслібрисів Тирси Венграновича, Мирона Яціва, Павла Ковжуна, Роберта Лісовського, Петра Холодного та Святослава Гординського, а також малюнки й автопортрет самого Івана Гречка.

У Львові УКУ виставить на огляд ікони патріарха українського колекціонування Івана Гречка - фото 115040

Проект присвячений колекції Івана Гречка — непересічного львів’янина, сподвижника відновлення Української Греко-Католицької Церкви, громадського діяча та патріарха українського і львівського колекціонування. Десять років тому Іван Гречко подарував значну частину своєї колекції Українському Католицькому Університету для збереження та експонування. На річницю його відходу до вічності, УКУ представляє львів'янам та гостям міста найвидатнішу частину його колекції на згадку про цю видатну особу.